+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

MINI RŮŽE „Roxy“ Kordes

MINI RŮŽE „Roxy“ Kordes

Přečtěte si

MINI RŮŽE „Roxy“ Kordes

RŮŽE, CO VYDRŽÍ AŽ DO VÁNOC!

Růže Roxy, patří do miniaturních růží a vyznačuje se nízkým vzrůstem a velkým množstvím květů. Květy jsou malinové barvy, jsou plnokvěté, v průměru mají asi 4 cm. Pokud je mírná zima, vydrží keřík ozdobený nerozevřenými poupátky až do Vánoc.

Miniaturní růže rostou dokonale jako podle měřítka: květy, listy a stonky jsou ve stejném vzájemném poměru jako u normální růže, všechno je však mnohem menší. Tento typ růží je všeobecně velmi dobře odolný vůči nepříznivým klimatickým podmínkám, takže snesou i české jarní aprílové počasí. Růže kvete několikrát ročně.

Rostlina je zdravá a nenáročná.

Specifikace:

Výška: 40cm

Šířka: 40cm

Rostlin na metr: 6ks

Velikost květu: 4cm

Vůně: nevoní

Odolnost vůči černi: velmi odolná

Odolnost vůči padlí: odolná

Mrazuvzdornost: ano

Mini růže kvete od jara do podzimu, není náročná na pěstování.

Řez: Na zimu provedeme hluboký řez a slabé výhonky odstraňujeme. Růže se řežou i v létě, kdy je vhodné odstraňovat odkvetlé květy vždy u třetího plně vyvinutého listu pod daným květem nebo skupinou květů. Odstraňujte také plané výhony.

Trvanlivost: Při dodržování pěstitelského postupu vydrží i mnoho let

Nároky na světlo: polostín, přímé světlo

Teplota: V zimě vyžaduje přezimování na chladném avšak světlém stanovišti. Teplota 6 – 8 º C je v zimě žádoucí

Zalévání: Během růstu vydatně zaléváme, v zimě udržujeme substrát pouze slabě vlhký

Hnojení: Hnojíme od února do srpna každých 14 dní. Doporučujeme hnojení CERERIT.

Letnění: Od jara do podzimu je růže venku. Pokud rostlinu vysadíme do záhonu, na zimu je nutné rostlinu zajistit proti mrazu tak, že ji přikryjeme chvojím

Škůdci: Nedostatek čerstvého vzduchu přináší mšice        

Jak pěstovat růži:

  1. týden v březnu odstraňte chvojí (případně i jutové pytle se slámou) a navršenou zeminu. Růži následně pohnojte Cereritem. Doporučujeme 75g na metr čtvereční
  2. týden v dubnu odstraňte všechny zaschlé, zmrzlé a jinak poškozené výhony až do zdravého dřeva. Následně zkraťte zbylé výhony o 75% své délky. Řez proveďte vždy asi 3 milimetry nad očkem, aby nezbyl mrtvý pahýl přitahující plíseň.
  3. týden v červenci rostlinu vydatně zalévejte, pokud delší dobu nezaprší
  4. týden v září rostlinu přestaňte zalévat.
  5. týden v říjnu růži s prvními lehčími mrazy zasypejte 30 centimetry zeminy smíchané s kompostem a přikryjte ji chvojím. Pokud je růže na kmínku, použijte jutový pytel vyplněný slámou - ten na rostlinu i se zmíněnou slámou nasaďte.