VELKOKVĚTÁ RŮŽE „Souvenir de Baden-Baden“ Kordes

VELKOKVĚTÁ RŮŽE „Souvenir de Baden-Baden“ Kordes

Přečtěte si

Krémová, romantická růže s jemnou nasládlou vůní provoní vaší zahrádku po celé léto, jelikož kvete opakovaně. Dejte své zahradě jemně elegantní nádech!

Velkokvěté růže neboli „čarohybridy“, jsou ušlechtilé růže na dlouhých stoncích. Vyznačují se velkými jednotlivými květy, hustým keřem a výškou mezi 60-100cm. Květ je nádherný a veliký – má až 14cm.

Tyto ušlechtilé růže kvetou většinou 5-6 měsíců v roce a dožívají se opravdového stáří. Vůně tohoto typu růží je velmi výrazná, podmanivá a doslova čarovná.

Specifikace:

Výška: 100cm

Šířka: 40cm

Rostlin na metr: 5ks

Velikost květu: 10cm

Vůně: voní

Odolnost vůči černi: odolná

Odolnost vůči padlí: odolná

Mrazuvzdornost: ano

Řez: Na zimu provedeme hluboký řez a slabé výhonky odstraňujeme. Dále řez provádíme od poloviny března do poloviny dubna. Obecně se dá říci, že čím dříve řez provedeme, tím dříve pokvetou. Růže se řežou i v létě, kdy je vhodné odstraňovat odkvetlé květy vždy u třetího plně vyvinutého listu pod daným květem nebo skupinou květů. Odstraňujte také plané výhony.

Náročnost pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Úspěchem je však správný řez a zimní přikrytí.

Stanoviště:  Rostlině se daří především na slunci, tudíž není vhodné sázet ji pod stromy

Trvanlivost: Při dodržování pěstitelského postupu vydrží i mnoho let

Teplota: V zimě vyžaduje přezimování na chladném avšak světlém stanovišti. Teplota 6 – 8 º C je v zimě žádoucí. Na zimu rostlinu přikrýváme chvojím a půdu kolem ní nakopčíme. Silnější větve je vhodné obalit papírem.

Hnojení: Na jaře rostlinu pohnojíme např. Cereritem

Množení: Můžeme množit řízkováním, semeny, odnožemi nebo štěpováním

Škůdci: Rostliny jsou často napadány mšicemi, sviluškami nebo padlím. Škůdce hubíme vhodnými insekticidy. Od února do března provádíme postřik proti černé skvrnitosti

 

Jak pěstovat růži:

  1. týden v březnu odstraňte chvojí (případně i jutové pytle se slámou) a navršenou zeminu. Růži následně pohnojte Cereritem. Doporučujeme 75g na metr čtvereční
  2. týden v dubnu odstraňte všechny zaschlé, zmrzlé a jinak poškozené výhony až do zdravého dřeva. Následně zkraťte zbylé výhony o 75% své délky. Řez proveďte vždy asi 3 milimetry nad očkem, aby nezbyl mrtvý pahýl přitahující plíseň.
  3. týden v červenci rostlinu vydatně zalévejte, pokud delší dobu nezaprší
  4. týden v září rostlinu přestaňte zalévat.
  5. týden v říjnu růži s prvními lehčími mrazy zasypejte 30 centimetry zeminy smíchané s kompostem a přikryjte ji chvojím. Pokud je růže na kmínku, použijte jutový pytel vyplněný slámou - ten na rostlinu i se zmíněnou slámou nasaďte.