PARFUMA „Constanze Mozart“ Kordes

PARFUMA „Constanze Mozart“ Kordes

Přečtěte si

Vsaďte na výraznou vůni po šampaňském! Tato porcelánově růžová floribunda vás uchvátí jak svoji krásou tak svoji impozantní vůní.


Velmi odolné voňavé růže parfuma jsou jedinečnou novinkou. Jedná se o dokonalé skloubení KRÁSY KVĚTU, VŮNĚ A ZDRAVOSTI LISTU.


Vůně: jasná vůně zvýrazněná ostrým tónem po šampaňském a impresí vzduchu po letním dešti, prosáklá intenzivní vůní citronové verbeny. Nejintenzivněji voní odpoledne. Při plně otevřeném květu je cítit parfém s nádechem mirabelky, sladké švestky a meruněk.


Dorůstá do výšky až 80cm a velikost květu je 8cm.


Specifikace:
Výška: 80cm
Šířka: 50cm
Rostlin na metr: 5ks
Velikost květu: 8cm
Vůně: výrazná vůně
Odolnost vůči černi: odolná
Odolnost vůči padlí: odolná
Mrazuvzdornost: ano


Řez: Na zimu provedeme hluboký řez a slabé výhonky odstraňujeme. Dále řez provádíme od poloviny března do poloviny dubna. Obecně se dá říci, že čím dříve řez provedeme, tím dříve pokvetou. Růže se řežou i v létě, kdy je vhodné odstraňovat odkvetlé květy vždy u třetího plně vyvinutého listu pod daným květem nebo skupinou květů. Odstraňujte také plané výhony.


Náročnost pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Úspěchem je však správný řez a zimní přikrytí.


Stanoviště:  Rostlině se daří především na slunci, tudíž není vhodné sázet ji pod stromy


Trvanlivost: Při dodržování pěstitelského postupu vydrží i mnoho let


Teplota: V zimě vyžaduje přezimování na chladném avšak světlém stanovišti. Teplota 6 – 8 º C je v zimě žádoucí. Na zimu rostlinu přikrýváme chvojím a půdu kolem ní nakopčíme. Silnější větve je vhodné obalit papírem

Hnojení: Na jaře rostlinu pohnojíme např. Cereritem


Množení: Můžeme množit řízkováním, semeny, odnožemi nebo štěpováním


Škůdci: Rostliny jsou často napadány mšicemi, sviluškami nebo padlím. Škůdce hubíme vhodnými insekticidy. Od února do března provádíme postřik proti černé skvrnitosti.
 
Jak pěstovat růži:
2. týden v březnu odstraňte chvojí (případně i jutové pytle se slámou) a navršenou zeminu. Růži následně pohnojte Cereritem. Doporučujeme 75g na metr čtvereční
3. týden v dubnu odstraňte všechny zaschlé, zmrzlé a jinak poškozené výhony až do zdravého dřeva. Následně zkraťte zbylé výhony o 75% své délky. Řez proveďte vždy asi 3 milimetry nad očkem, aby nezbyl mrtvý pahýl přitahující plíseň.
4. týden v červenci rostlinu vydatně zalévejte, pokud delší dobu nezaprší
5. týden v září rostlinu přestaňte zalévat.
6. týden v říjnu růži s prvními lehčími mrazy zasypejte 30 centimetry zeminy smíchané s kompostem a přikryjte ji chvojím. Pokud je růže na kmínku, použijte jutový pytel vyplněný slámou - ten na rostlinu i se zmíněnou slámou nasaďte.