<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Ambroň západní 'Worplesdon'

(Liquidambar styraciflua 'Worplesdon')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -29 °C
Výška: 800 — 1500  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
        

Přečtěte si:

Od dávna se botanici přou, jestli název rostliny vznikl z řeckých slov leirion (lilie) a dendron (strom), nebo od slova lyra podle hudebního nástroje. Pro nás je důležité, že platné české jméno je liliovník. To v roce 1823 publikoval Jan Svatopluk Presl. Všimněte si listů sazenic liliovníku tulipánokvětého. Mají zajímavý lyrovitý tvar, kterým vyzdobí vaši zahradu. Ostatně také proto ho botanici vysadili například v podzámecké zahradě v Kroměříži a v mnoha dalších zámeckých zahradách. Odolné dřevo je vynikajícím materiálem pro výrobu varhan. Prodej liliovníku tulipánokvětého probíhá online, abyste pro stromky nemuseli cestovat.

Obohaťte zahradní kulturu u vás doma se sazenicemi liliovníku tulipánokvětého.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Ambroň západní 'Worplesdon' vyžaduje ke zdárnému rašení dostatek slunce nebo částečně zastíněné stanoviště. Sazenice navrhujeme v období sucha zavlažovat. Zelené a Žluté květy spatří světlo světa od února do května. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 800 — 1500 cm.