<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Muchovník kanadský

(Amelanchier canadensis)

Muchovník kanadský

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška:800 cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Přečtěte si:

Muchovníku se také říká indiánská borůvka. Plody jsou téměř navlas stejné s kanadskou borůvkou. Oproti nim však keř nepotřebuje kyselou půdu. Muchovník je u nás spíš rarita. O důvod víc, proč ho pěstovat na své zahradě. Plody jsou sladké až sladkokyselé. >Karmínová barva navíc vytvoří z notoricky známé bublaniny naprosto nový zážitek. Jak mít hodně bobulí? Muchovník více plodí, pokud ho opylí pyl z druhého keře. Pokud chcete mít bobule pro každého z rodiny, vysaďte několik sazenic muchovníku kanadského vedle sebe. Dvě, tři, čtyři sazenice – to už se pronese. Naštěstí je připravený kurýr, který vám muchovníky z online zahradnictví doveze až ke dveřím.

Pochlubte se s něčím novým a originálním!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Muchovník kanadský potřebuje ke zdravému životu slunečné stanoviště nebo omezené množství slunce. Sazenice doporučujeme často zalévat. Bílé květy vás potěší od dubna do května. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 800 cm.