<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Bika lesní 'Starmaker'

(Luzula sylvatica 'Starmaker')

Základní informace:

Kde zasadit:
(polostín)
(stín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Mrazuvzdornost:do  -23 °C
Výška: 40 — 70  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
         

Přečtěte si:

Udělejte si domácí goji. Tak se v Číně nazývají plody kustovnice cizí. Oproti kustovnici čínské vyrostou sazenice kustovnice cizí až do výšky 3 metrů. Nabídnou tak víc plodů, které jsou ke všemu i větší. Hodí se do marmelád nebo například směsi müsli. Goji posiluje imunitu, podporuje soustředění a zvyšuje vitalitu. Ne náhodou se plodům boji říká superpotravina. Přípravky z goji jsou proto poměrně drahé. Vy si ale sazenice kustovnice cizí můžete vypěstovat doma a mít tak dostatek plodů na celý rok. Ve srovnání online zahradnictví si vyberte nejvhodnější nabídku. Pak stačí počkat, než vám kurýr se sazenicemi kustovnice zaklepe na dveře.

Ušetřete peníze, vypěstujte si kustovnici doma.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Bika lesní 'Starmaker' potřebuje k bujnému zakořenění polostín nebo místo takřka bez přímého slunce. Sazenice navrhujeme často zavlažovat. Květy rozkvetou od dubna do června. Rostlina vydrží zimní teploty do -23 °C. Dorůstá do výšky 40 — 70 cm.