+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Borůvka Bluecrop

Prodej sazenic kanadské borůvky Bluecrop

Přečtěte si

Přední výhodou sazenic borůvky Bluecrop je, že vám nezmrzne! Vydrží i velmi tuhé mrazy (až -30 stupňů, takže aprílové počasí ji nezastaví). Bluecrop dorůstá do 160cm výšky a roste velice hustě a rozložitě. Aby sazenice správně rostla a plodila, udržujte po celý rok půdu kyselou s pH kolem 4,5.

Pěstování skoro bez práce a vynikající plody. Borůvka Bluecrop je snem každého pěstitele!

Rostlinu vysaďte rozhodně na místě, které je dobře prosvětlené, a zajistěte dostatečný přísun vody a živin. Není potřeba pravidelný řez, stačí vždy odstranit jen proschlé větve. Pokud se přesto rozhodnete borůvku prořezat, udělejte to na jaře.

Borůvky, po kterých se jen zapráší

Bluecrop vytváří velké šťavnaté plody a velkou výhodou je, že se při uskladnění nepomačkají a udrží si svůj tvar. Velikost plodu je středně velká, barva je světle modrá a plod má skvělou sladkou chuť. Díky tužší konzistenci se hodí jak do jogurtů tak i palačinek a džemů tak. Borůvky dozrávají postupně od poloviny července. Nepohrdnou jimi ani děti. Získají tak bohatou dávku vitamínů zvyšujících obranyschopnost.

A to nejlepší na konec

Pokud nemáte zahradu, nezoufejte! Tato borůvka se dá pěstovat i v květináči na balkóně. Stačí jen dostatečně velký květináč a pravidelný přísun vody. Pořiďte si společně se sazenicí květináč alespoň o velikosti 45 l.

Pěstování

Výsadba: Borůvku lze úspěšně vysazovat víceméně celoročně s výjimkou období, kdy je zmrzlá půda. I na konci podzimu je lepší dávat rostlinku do země, do kvalitního rašelinového záhonu, než ji nechat do jara v květináči.

Sklizeň: Od poloviny července.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Mírně vlhký,humózní a kyselý (3,5pH) – borůvky jsou citlivé na vápník v půdě, proto je nutné vybrat si půdu kyselejší. Použijte ideálně substrát pro kanadské borůvky viz hnojivo na borůvky.

Zavlažování: Doporučuje se zalévat dešťovou vodou (neobsahuje vápník).

Hnojení: Rostliny borůvky se přihnojují hnojivy určenými přímo pro borůvky nebo pro kyselomilné rostliny – doporučujeme naše hnojivo hnojivo na borůvky. Toto hnojivo obsahuje rohovinu, vystačí na 17 přihnojení, obsahuje kokosová vlákna pro optimální provzdušnění a dodává ták borůvce optimální přísun živin.

Řez: Během prvních dvou let po výsadbě není nutno upravovat řezem. Po druhém roce lze odstranit ve středu slabší výhonky, čímž se zamezí zahušťování. Řez se provádí od začátku vegetačního klidu do doby květu. Udržovaný květ by měl mít 5 až 8 silných větví. Také se upravují oschlé a zmrzlé větve nebo pokud rostlina roste příliš hojně.

Plná plodnost: 6 – 8 roků po výsadbě.

Opylování: Rodí i bez opylovače, nicméně doporučujeme v okolí zasadit další odrůdy. Více odrůd v blízkosti znamená větší úrodu, větší plody a více užitečných látek v rostlině.