+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Buxus na živý plot

Přečtěte si

Buxus představuje zajímavou alternativu pro živý plot v porovnání s masově používanou tůjí. Živý plot s buxusem nevypadá tak depresivně a lépe zachytává imise z okolních ulic i pozemků, protože je výrazně hustší. Dokáže díky tomu citelně snížit okolní hluk, pohltit prach i výfukové plyny. Budete mít také víc soukromí, neboť skulinek v živém plotě z buxusu není zrovna mnoho.

Proč buxus na živý plot

  • Vytváří nepropustnou stěnu
  • Živý plot vyroste skoro sám
  • Nemusíte se o něj téměř starat

I buxus na živý plot má ovšem své nevýhody, na které je dobré myslet. Především musíme zmínit výrazně pomalejší růst. Za rok naroste jen o několik málo centimetrů. To však nemusí být vůbec na škodu, protože jej díky tomu není potřeba téměř stříhat. Majitelé buxusu oceňují i jeho bezvadnou tvarovatelnost. Schválně si jeden zasaďte mimo živý plot a zkuste probudit své tvůrčí já.

Udělejte si na zahradě soukromí!

Pěstování

Výsadba: Od února až do listopadu.

Vzdálenost rostlin: 50cm.

Orientace: Slunné stanoviště nebo ještě lépe polostín.

Substrát: Kvalitní, propustný a mírně kyselý - použijte ideálně substrát pro okrasné dřeviny.

Zavlažování: Během delšího sucha buxus zalévejte ideálně dešťovkou.

Hnojení: V průběhu vegetace aplikujte hnojivo pro okrasné dřeviny.

Nemoci: Není náchylný na choroby.

Stříhání: V červnu a v září - 2x za rok!

Výsadba: Připravte 25cm hlubokou jámu, doplňte ji 50 litry substrátu pro okrasné dřeviny a kolem kmenu vytvořte kruh z mulčovací kůry o průměru 50cm.

Výsadba na balkoně: Rostlině se daří i v truhlíku či květináči s minimálně 50 litrovým objemem. Na dno nádoby s otvorem dejte keramzit, aby bylo zajištěno bezproblémové odvodnění.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy až do -29°C.