Bylinné čaje - tipy a triky

Bylinné čaje

Nejstarší způsob podávání aktivních složek z rostlin je v podobě bylinného čaje, což je proces, kterým se z rostlin vytáhnou aktivní složky. Bylinný čaj může být v podobě:

  • výluhu (do vařící vody přidejte bylinky a nechte je louhovat po dobu 5 až 10 minut); odvar (do studené vody vložte bylinky a povařte je; doba vaření by neměla přesáhnout 20 minut);
  • sedací koupele (ponořte se do vany s teplou vodou a vybranými bylinkami);
  • obkladu (na bolestivá místa aplikujte obvaz namočený do odvaru z bylinek).

Bylinný čaj je nejlepší způsob, jak využívat aktivní složky rostlin, protože voda je nejlepší přírodní rozpouštědlo. K přípravě bylinných čajů používejte co nejčistší vodu (příliš vápenatá voda by rostliny znehodnotila).

Bylinný čaj pijte teplý

Myslete na to, že aromatické rostliny a květy se nesmí vařit (ztratily by léčivé účinky). Je lepší je používat ve formě výluhu nebo macerátu. Při použití kořenů a kůry dejte přednost odvaru. Nikdy nepoužívejte smaltované hrnce nebo hrnce z čistého kovu. Bylinný čaj by se měl pít pokud možno teplý, proto ho nepřipravujte s velkým časovým předstihem a neohřívejte ho. Pokud nápoj musíte pít několikrát denně a nemáte pokaždé čas na jeho přípravu, čaj uchovávejte ve skleněné nádobě a popíjejte ho studený. Pokud je to možné, čaj konzumujte bez přidaných sladidel, pokud ne, ke slazení použijte med, který se dobře hodí ke všem přípravkům na bázi bylinek.

Také lékořice přidaná ve formě rozdrceného kořenu, šťávy nebo výtažku je vhodná k zamaskování příliš hořké a výrazné chuti.

K překrytí nepříjemných pachů můžete použít malé množství máty, zeleného anýzu, mateřídoušky, šalvěje, rozmarýnu, skořice, hřebíčku, vanilkových lusků, čerstvé nebo sušené kůry citrusových plodů. Pokud ale budete přidávat tyto drogy, musíte umět sladit jejich vlastnosti s vaším bylinným čajem. Doba, kdy budete nápoj užívat, závisí na účelu užívání:

  • ráno nalačno se užívají očišťující, projímavé a močopudné čaje;
  • uprostřed dopoledne a uprostřed odpoledne se užívají čaje s antiseptickými, protirevmatickými, kardiotonickými účinky a čaje proti kašli;
  • před jídlem (20 minut před) se užívají posilující čaje a čaje snižující kyselost žaludku;—
  • po jídle se užívají bylinné čaje podporující trávení a čaje se sedativními účinky;
  • večer před spaním se užívají čaje se sedativními a projímavými účinky a čaje, které působí blahodárně na krevní oběh.

Mateřídouška je častou ingrediencí v bylinném čaji

Výluh (Zápar, Nálev)

Tento způsob přípravy se používá u všech drog bohatých na těkavé rostlinné složky, jemné aroma a aktivní složky, které se rozptylují působením vody a tepla. Výluh se připravuje velmi podobně jako čaj. Výluh by se měl připravovat každý den a množství by mělo být dostačující na tři dávky.

Množství

30 gramů sušené byliny nebo 75 gramů čerstvé byliny na 500 mililitrů vody. 

Pomůcky

Konvice s víkem, cedník, hrnek —na bylinný čaj. 

Postup

Vodu přiveďte téměř do varu, ale ne do úplného varu, protože v páře by se rozptýlily cenné těkavé oleje. Byliny vložte do skleněné nebo kameninové konvice s víkem a zalijte je teplou vodou. Nechte louhovat maximálně 10 minut, poté výluh přeceďte přes cedník. Výluhy by se měly používat ihned; výjimečně se mohou několik hodin konzervovat v karafě na chladném místě nebo v ledničce, ale ne déle než 24 hodin.

Odvar 

Připravuje se z kořenů, kůry, větviček a některých druhů bobulí. Měl by se připravovat každý den v množství dostačujícím na tři dávky.

Množství

30 gramů sušené léčivé byliny nebo 60 gramů čerstvé byliny na 750 mililitrů vody, která se vařením sníží asi na 500 mililitrů.

Obvyklá dávka

Hrnek na čaj nebo vrchovatá sklenice.

Pomůcky

Kastrol, nylonové sítko, karafa s uzávěrem na uchovávání odvaru.

Postup

Léčivou bylinu vložte do kastrolu a zalijte ji studenou vodou; tu nechte vařit, dokud se nezmenší na třetinu, ale ne déle než 20 minut. Odvar odstavte a nechte ho louhovat dalších 10 minut, poté ho přeceďte přes cedník a nalijte do karafy. Odvar by se měl stejně tak jako výluh konzumovat mírně teplý nebo vlažný, nikdy ne vařící nebo příliš studený. Odvary se mohou také používat ke koupeli některých částí těla a na gázové nebo bavlněné obklady, které se aplikují na pokožku.

Obálka knihy o bylinných čajích

Článek pochází z knihy Čaje a přírodní léčivé prostředky, ve které se mimo jiné dozvíte, z čeho připravit bylinný čaj proti vráskám, které bylinky posilují paměť, jak bojovat se stresem nebo k čemu je bylinný čaj z jmelí. Tuto inspirativní publikaci můžete zakoupit přímo v online knihkupectví www.albatrosmedia.cz