Garlo.cz

Čtení na dlouhé zimní večery

Do sezóny je daleko a nejdelší noci před námi. Nic optimistického pro milovníky zahrady. Zimu nezkrátíme, ale zamysleli jsme se alespoň nad tím, jak si může každý z nás to dlouhé čekání zkrátit. Přinášíme tipy na dobré čtení.

Časopis zahrádkář

V prosincovém čísle naleznete spoustu inspirace na jaro. Nás zaujaly například nové kultivary třapatkovky v příspěvku Květinové novinky a méně známé druhy trvalek od Petra Hanzelky z Botanické zahrady hl m. Prahy. Echinacea ’Sunseekers Orange’ vypadá nádherně a už teď se nemohu dočkat, až mi vykvete na chatě.

Časopis Zajrádkář

A protože rád vařím i nevšední jídla, začetl jsem se na straně 32 do článku o pampelišce. Víte, že existují i odrůdy, které nejsou tak hořké a hodí se i do moderní kuchyně? Mě to překvapilo a jakmile seženu semínka, určitě chuť rád vyzkouším třeba v jarním salátu.

Závěrem si dovolím upozornit ještě na moc povedenou permakulturní zahradu v Ouběnicích. Pan Gallovič se svou manželkou zhmotnil sny snad každého zahrádkáře a vytvořil doslova zahrádkářský ráj plná kedluben, rajčat i bylinek.

Co dodat k prosincovému číslu? Jak by řekl klasik, za 34 korun hodně muziky.

Nová knížka Sláma v botách 2

Nejdůležitější v životě je láska. A hlína za nehty! Je přesně ten typ čtení, které zažene zimní šeď a zvesela vás naladí na příští zahradnickou sezonu. Čeká vás autobiografický příběh o cestě, která vedla z velkého města na malé a nakonec až na vesnici, a při které nezůstal kámen na kameni.

Ukázka z knihy Sláma v botách 2

Na manžele Veroniku s Kubou totiž čeká stavba domu, oprava stodoly, založení zahrady - a to vše vlastními rukama! Až už někdy pochybují, jestli jim ta dřina stojí za to. Stojí? Odpověď vyčtete z Veroničiných veselých i smutných historek, které s obrovským nadhledem a vtipem sdílí a vypráví jako nikdo jiný.

Kniha Sláma v botách 2 vyjde 13.12.

Zasmějete se i si možná popláčete a každopádně si nachystejte také poznámkový blog, protože knížku uzavírá příloha s praktickými zahrádkářskými tipy, zkušenostmi a recepty, které se k příběhu vážou. Knížka vznikla na motivy populárního blogu www.slamavbotach.cz a je volným pokračováním Veroničiny předchozí knihy Sláma v botách o jejích prvních zahrádkářských zkušenostech.

Máte také své oblíbené čtení? Podělte se o něj. Pošlete nám tip na zahradnictvi@garlo.cz a rádi článek rozšíříme!