Léčivé účinky švestky

Léčivé účinky švestky

Léčivé účinky švestky zkoumají vědci již několik desetiletí. Představíme si ty nejzásadnější podložené důkazy. Švestka osahuje vitamin E, který mimo jiné brání tvorbě karcinogenních látek vznikajících v žaludku z dusitanů pocházejících z opracovaného masa. Funguje také skvěle jako antioxidant chránící buněčné membrány před volnými radikály. Při nedostatku antioxidantů v těle dochází k trvalému poškození buněk a následnému onemocnění.

Antioxidant má jeden volný elektron, který může předat poškozenému atomu kyslíku v těle.

Švestka je také obecně známá pro své příznivé trávicí účinky. Obsahuje totiž vysokou porci vlákniny (rozpustné i nerozpustné), která na sebe dokáže vázat vodu a tím přispívat k vyšší hybnosti střev a snazšímu uvolňování odpadních látek z organismu. Jen málokdo ví, že rozpustná forma je také zásadní potravou pro zdravou střevní mikroflóru. Mezi léčivé účinky švestky v souvislosti s vlákninou lze zařadit i schopnost omezit příjem cholesterolu z potravy.

Chcete čerstvé švestky trhat přímo z vaší zahrady? Přečtěte si, co to obnáší, v článku o pěstování švestek.

*údaje pochází z dlouholetých studií amerických vědců globálně nejvýznamnější firmy v oblasti doplňků stravy, která své produkty vyrábí pouze z produktů pěstovaných na svých organických farmách