Nově již 8 odrůd kanadské borůvky

Nově již 8 odrůd kanadské borůvky

Díky intenzivní spolupráci se specializovanými pěstiteli se nám daří domlouvat velmi atraktivní partnery. Nově tak můžete vybírat hned z 8 oblíbených odrůd kanadských borůvek. V nabídce naleznete vedle nejoblíbenější odrůdy Spartan i takovou raritu, kterou je bez pochyby nová odrůda Jersey s extra velkými bobulemi dorůstajícími až do hmotnosti dvou gramů. K dispozici máme obvykle skladem všechny tříleté sazenice kanadských borůvek o výšce kolem 50cm.

Kanadské borůvky

Mladé keře jsou vhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit a neriskovat možná rizika spojená s přepravou. Starší a křehké sazenice raději neprodáváme. Všechny odrůdy potřebují substrát pro kanadské borůvky (s nízkým pH), pravidelný přísun živin (doplníte hnojivem na borůvky) a mykorhizu pro borůvky bez ohledu na stáří a lokalitu rostlin. Pokud nebudete zapomínat na pravidelnou údržbu, dosáhnete každý rok na nejvyšší možný výnos z každého keře kanadské borůvky. Rozdíl atakuje hranici až 30% procent v porovnání se zanedbanou rostlinou.

Před dozráním je nutné borůvky zakrýt sítí proti ptákům.

Na všechny potřebné doplňky myslíme, takže je snadno dokoupíte přímo u nás v rámci jednoho nákupu. Předkládáme je na takových místech, abyste nemuseli nic složitě hledat. Myslete na to, že nic nenahradí čerstvě utržené ovoce z vlastní zahrádky. Borůvky patří mezi celkově nenáročné keře, vypadají dobře i v okrasné zahradě a jejich plody jsou bohatým zdrojem fytonutrientů a vitamínů pro zdraví celé rodiny!