Garlo.cz

Pěstební světla pro domácí použití

Nemáte doma ideální světelné podmínky pro vaše rostliny? Chcete mít přísun čerstvých bylinek po celý rok? Pak si pořiďte pěstební světla. Budete překvapeni, jak rychle a často budete sklízet.

Bylinky

Máte rádi křupavý salát nebo čerstvé bylinky? Nejste spokojeni s kvalitou a výběrem v supermarketu? Vypěstujte si listovou zeleninu a bylinky doma. Díky správnému osvětlení budete sklízet po celý rok.

K zajištění přísunu čerstvých bylinek po celý rok je nejvhodnější hydroponické pěstování. Sklízejte vlastní chutnou úrodu, která bude mít oproti komerčně pěstovaným potravinám až dvojnásobnou výživovou hodnotu. Navíc si můžete být jisti, že nekonzumujete žádné těžké kovy, herbicidy a pesticidy. Pěstování s LED světly je levné, rychlé a účinné.

Osvětlení rostlin

Rostliny hnojte živným roztokem z hnojiv určených pro hydroponické pěstování. Tato hnojiva obsahují komplexní škálu živin a dokážou zcela nahradit půdní substrát. Na výběr máte mezi hnojivy čistě organickými nebo minerálními.

S pěstebními světly dokáže úrodu sklízet i pěstitel začátečník, je to skvělá zábava i pro děti.

Rostliny v květináči

Máte rádi interiéry plné rostlin, ale nemáte doma dostatečný přísun denního světla? Nevzdávejte se jich, pořiďte jim jejich vlastní slunce.

Nemusíte se děsit žádných nevzhledných reflektorů. Pěstební světla jsou designově propracovaná a zapadnou tak i do moderních domácností.

Osvětlení má vhodné světelné spektrum pro pěstování rostlin, barva je příjemně bílá a teplá, takže nijak neruší. Světla jsou vhodná pro téměř jakékoliv rostliny různých velikostí. Instalace je velmi jednoduchá a zvládne ji každý.

Obecná doporučení

Skvělou vychytávkou, kterou si můžete ke světlům dokoupit, je chytrá řídící jednotka. Ta se postará o tlumení světla, zapínání a vypínání dle nastavených časových cyklů. Sviťte rostlinám přes den 4 až 5 hodin, v noci jim nechte tmu, bude to pro ně přirozené.

Ideální teplota pro pěstování je od 16 do 18 °C.

Zalévejte raději méně a více často.

Pokud potřebujete více prostoru pro pěstování

Vhodným řešením pro vás jsou kompletní pěstební sety. Vybírat můžete od menších setů pro začínající pěstitele až po profesionální sety. V setu je vše potřebné k pěstování, doma už tedy stačí jen poskládat a zapojit. V pěstebních setech nejčastěji najdete světlo, pěstební box, filtr proti zápachu, ventilátor, výživu pro rostliny, hnojivo a přístroj na měření teploty a vlhkosti.

Pěstovat můžete i ovoce a zeleninu

Kromě bylinek můžete doma vypěstovat také například rajčata, citrusy nebo chilli papričky.

Pěstování rajčat

Vzhledem k tomu, že rajčata jsou velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, je jejich pěstování doporučeno i začátečníkům. Dejte jim správnou péči a budete odměněni šťavnatým rajčetem perfektní chutě a vůně.

Pěstování citrusů

Své vlastní citrony, pomeranče, mandarinky nebo limetky si můžete dopřát i doma v obýváku. Díky moderním vyšlechtěným odrůdám to není složité. Pro začátek stačí sazenice a květináč naplněný směsí univerzální zeminy, kompostu a expandovaného jílu. Substrát musí být propustný, středně výživný a mírně kyselý.

Pěstování chilli papriček

Chilli rostliny se dají doma pěstovat pomocí LED světelných diod. Potřebují LED světlo, které má širokospektrální rozsah barev. Pěstování chilli s pomocí světel vám umožní pěstovat krásné rostliny chilli po celý rok.

Teplota světla je důležitým faktorem pro růst zdravých rostlin. LED světla nevytvářejí stejné teplo jako přirozené světlo ze slunce. Pěstování chilli rostlin vyžaduje teplotní rozmezí 22–28 °C.