Garlo.cz

Rozhovor se zahradnictvím Gardners

V Gardners pěstují rostliny jinak! Naší poslední zastávkou, kde jsme si skvěle popovídali o naší oblíbené zeleni, byla firma Gardners. Zeptali jsme se jejích majitelů Martiny Malinové a Aleše Koudelky, jaké je na cestě zelenou džunglí potkaly těžké situace i radostné události, čím vším se zabývají, jak fungují a nemohli jsme si nechat ujít ani klasickou otázku, co pro své zákazníky v budoucnu chystají. Pojďte se společně s námi ponořit do jejich zeleného světa!

Povězte nám, co všechno si můžeme pod značkou Gardners představit?

Naše pole působnosti je poměrně široké, ale zastřešující téma pro jednotlivé „sekce“ naší firmy je rozhodně zeleň, a to jak exteriérová, tak interiérová. Projektujeme, realizujeme a provádíme údržbu zahrad, teras, vnitrobloků a dalších veřejných i soukromých ploch. Do interiéru navrhujeme jak klasickou interiérovou zeleň (rozumějte pokojové rostliny v květináči), tak se zabýváme netradičními řešeními pro soukromé, firemní i veřejné prostory. Na míru projektujeme, vytváříme i udržujeme vertikální zahrady, mechové obrazy a stěny i další rostlinné designové prvky.

Další a opravdu velikou součástí naší společnosti je náš e-shop, kde najdete vše pro pěstování pokojových rostlin. Také zde přinášíme novinky i neotřelé nápady z rostlinného světa a mnoho produktů si vyrábíme sami.

Kromě výše uvedeného provozujeme zavedenou rostlinnou prodejnu na pražském Albertově. Zde si můžete prohlédnout a osobně vybrat svou vysněnou zeleň i doplňky.

Prozradíte nám, jaké byly vaše začátky?

Začínali jsme ještě při škole jako dva nadšenci do všeho zeleného. Aleš, coby student zahradní architektury, realizoval své první zakázky a Martina, studentka ekonomky (tehdy paralelně ještě s jiným zaměstnáním) dohlížela na všechna čísla. Vždy jsme rádi cestovali a vozili si inspiraci ze zahraničí. Odjakživa se nám líbily hlavně alternativní přístupy v pěstování rostlin. Kromě zahrad jsme se tedy začali zajímat i o pokojové rostliny a vše s nimi spojené.

Našimi prvními produkty na e-shopu byly magnetické květináče a v té samé době jsme začali i s vývojem vlastních obrazů z živých rostlin. Plynule jsme navázali vertikálními zahradami a prodejem pokojových rostlin. Začali jsme vyrábět kokedamy, obrazy z tillandsií, přidali jsme skleněná terária i další příslušenství a otevřeli jsme naši první kamennou prodejnu. Od té doby naši nabídku i portfolio neustále rozšiřujeme.

Můžete se podělit o těžší momenty vašeho podnikání?

Díky bohu nás nikdy nepotkaly žádné zásadní potíže, ze kterých bychom se museli sbírat. Ale chyb, těch jsme za ta léta samozřejmě pár udělali. Vždy se ale snažíme co nejvíce ponaučit, aby se nic podobného už neopakovalo.

A vlastně nás ty větší zkoušky i baví, protože jedině překonáváním překážek se můžeme posouvat dál. Máme rádi velké výzvy třeba v podobě údržby historické Vrtbovské zahrady. Nelehkou zkouškou pro nás byla třeba i realizace velké střešní terasy v 9. patře bytového domu, kde bylo potřeba i využití jeřábu. Každá výzva, kterou překonáme, nás zoceluje a otevírá nám dveře k dalšímu dobrodružství.

Proč by lidé měli nakoupit právě na vašem e-shopu?

Zákazníkům nabízíme ucelený výběr toho, co by mohli k pěstování rostlin potřebovat. Mohou si tedy vybrat z velmi široké nabídky rostlin a aby jim mohli dát tu správnou péči, nakoupí u nás i veškeré příslušenství. Neustále náš sortiment rozšiřujeme a přinášíme do Čech nejnovější trendy v oblasti interiérové zeleně. Velkou pozornost věnujeme také balení zboží, a to jak z hlediska bezpečnosti přepravy rostlin (například v mrazech rostliny neposíláme) i křehkého zboží, stejně tak se snažíme být co nejvíce ekologičtí. Recyklujeme materiály a spotřebováváme vše, co by jinak přišlo na zmar.

Troufáme si říct, že naší další devízou je zákaznická podpora a rostlinné poradenství. Zákazníci se na nás mohou obracet se všemi dotazy, velmi rádi je zodpovíme.

Jaké máte plány do budoucna, na co se mohou vaši zákazníci těšit?

Je to především rozšiřování našeho portfolia a produktové nabídky na e-shopu. Například jsme se rozhodli tak trochu vykročit jednou nohou ven a zařadit i produkty pro „malé“ venkovní pěstování. Nově u nás tedy pořídíte vše, co by se vám mohlo hodit při pěstování na balkóně, terase nebo na dvorku. V podobném duchu rozhodně budeme pokračovat dál.

Neustále pracujeme také na tom, abychom zákazníkům poskytli co nejkomplexnější údaje a rady k pěstování rostlin – píšeme články na náš blog, chystáme se na edukativní videa a osvětu se snažíme šířit i na našich sociálních sítích.

Plánů máme mnoho, ale některé jsou ještě v začátcích a neradi bychom tedy něco prozrazovali předčasně. Ti, kteří s námi již pěstují, jistě vědí, že se u nás pořád něco děje a ti, kteří se na to teprve chystají, to, doufáme, také rychle poznají.