Garlo.cz

Trápí vás vysušená pokožka? Toto vám pomůže

Kůže je největším orgánem v lidském těle. Její hlavní funkcí je chránit povrch těla před nepříznivými vlivy okolí. Ne vždy jí však věnujeme pozornost, jakou by si zasloužila. Nejčastějším problémem bývá to, že kůže je vysušená.

Abychom věděli pokožce pomoci, musíme v první řadě vědět, proč suchá kůže vzniká. Kůže má na svém povrchu póry, přes které proniká mazivo, které ji činí dostatečně odolnou tím, že je mastná, resp. vlhká a tím i elastická. Látky, které se o vytvoření takového ochranného filmu starají, se nazývají lipidy. Tento ochranný film na kůži si narušujeme často sami.

Jak tedy můžeme suché pokožce pomoci? Řešení je hned několik.

# 1 Hydratujte a vyživujte pokožku zvenku

Na vnější hydrataci máme k dispozici celou škálu ochranných a vyživujících krémů. Jejich pravidelné používání pomáhá tělu vytvářet ochranný film a pokožka také tak rychle nestárne. Na pokožku například působí nepříznivě příliš horké či příliš chladné a mrazivé počasí. Zatímco v zimních měsících musíme chránit zejména obličej a ruce, v letních se musíme zaměřit na všechny odhalené části těla. Nesmíme zapomenout na vhodné opalovací krémy s dostatečným ochranným faktorem.

Současná pandemická doba dá právě našim rukám a tváři zabrat mnohem více než jindy. Ruce jsou vysušované používáním dezinfekčních prostředků a častějším mytím. Tvář zase trpí pod rouškou a respirátorem často dlouhé hodiny, což opět způsobuje zarudnutí a vysušení. Je proto třeba aplikovat vhodné dezinfekční prostředky bez alkoholu. Pokožku na obličeji také ošetřujeme na noc vhodným krémem, který ji zregeneruje na následující den.

Upozornit třeba i na přehnané a dlouhé koupání či sprchování, které pokožku také velmi vysušuje. Pokud máte rádi dlouhé a horké lázně, doporučujeme po jejich absolvování použít kvalitní tělové mléko, či olej.

Hledáte vhodné přípravky péče o pleť? Inspirujte se na stránce Notino.cz. Pro zvýhodněnou nabídku produktů využijte Notino slevový kód.

# 2 Nezapomeňte na vnitřní hydrataci

Důležitá je i vnitřní hydratace. Dostatečný příjem tekutin je totiž podstatný pro všechny orgány v těle, kůži nevyjímaje. V závislosti na ročním období bychom měli přijímat minimálně 1,5 litru tekutin denně, v létě dokonce o litr více. Zohlednit však třeba i prováděnou fyzickou aktivitu, kdy se opět příjem tekutin zvyšuje.

Kromě hydratace nezapomeňte ani na vnitřní vyživení kůže. Do své stravy proto zařaďte zejména zdravé tuky, které jsou zdrojem lipidů. Stejně důležité jsou i vitamíny rozpustné v tucích, například vitamin A, D, E či K.

# 3 Doplňte vitamíny a minerály

Nezastupitelnou roli v našem těle hrají i vitamíny a minerály. Jejich nedostatek nám dokáže způsobit mnohé potíže, ke kterým patří i suchá pokožka. Ta může signalizovat i různá onemocnění, například chudokrevnost. V tomto případě je třeba svou stravu obohatit o potraviny bohaté na železo. Dalšími zdravotními problémy, které se spojují se suchou pokožkou, jsou různé ekzémy. Pokud však suchá pokožka přeroste do takového zdravotního problému, patří do rukou odborníkům na pokožku - dermatologem. Právě ti vědí doporučit nejvhodnější léčbu.

Navštivte internetovou lékárnu Dr. Max, kde najdete širokou nabídku výživových doplňků, ale i kosmetické přípravky na ošetření pleti. Pro jejich zvýhodněnou nabídku využijte DrMax slevový kupón.