<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Cypřišek Lawsonův

(Chamaecyparis lawsoniana)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Opadavost:stálezené
Mrazuvzdornost:do  -29 °C
Výška:3000 cm
Půda:Písčitá
Vlhká

Svěží

Alkalická

Hluboká

Kyselá

Jílovitá

Přečtěte si:

Modrý cypřišek Lawsonův moc často v živém plotě neuvidíte. Je to přitom škoda, neboť se jedná o krásný a výjimečný jehličnan. I přes svůj výjimečný vzhled překvapivě nestojí moc. Vyprodáváme totiž přebytečné skladové zásoby, které se nám už nevejdou na plochu.

Cypřišek Lawsonův - výhody

  • Reprezentativní vzhled
  • Rychlý růst
  • Vhodný pro rodiny s dětmi

Sazenice cypřišku sázejte ideálně do neutrální půdy, kterou ještě před výsadbou zryjte a pohnojte koňským hnojem. Pokud potřebujete mít část živého plotu ve stínu ve stínu, objedejte si raději bobkovišeň. Pokud se rozhodnete použít cypřišek Lawsonův pro živý plot, počítejte se dvěmi sazenicemi na jeden metr. Českou zimu zvládá s přehledem. Nedoporučujeme jen místa vystavená větru, kde v zimě namrzá.

Vyzkoušejte i vy, jak snadný může být nákup živých sazenic.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Cypřišek Lawsonův potřebuje ke zdárnému růstu dostatek slunce nebo omezené množství slunce. Sazenice radíme jen příležitostně zalévat. Listy mají zelenou barvu. Řadí se mezi stálezené. Sazenice vyžaduje před zimou vaši pozornost. Dorůstá do výšky 2000 — 2500 cm.