<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Kapraď samec

(Dryopteris filix-mas)

Základní informace:

Kde zasadit:
(polostín)
(stín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -28 °C
Výška:100 cm
Šířka:100 cm
Půda:Humózní
Svěží

Vlhká

Přečtěte si:

Máte rádi procházky v lese a lehkou vůni rosy? Zvolte sazenice kapradě samce. Díky našemu online zahradnictví se nebudete muset tahat s taškami, vše za vás vyřídí kurýr. Kapraď samec je speciální tím, že dokáže růst i na stinných místech, kde byste jen těžko vypěstovali zeleň. Konkrétně jde například o stanoviště pod stromy nebo paty zdí. Pro maximální efekt sázejte kapraď samce ve skupinách nebo dohromady s jinými kapradinami. Aniž byste se o něj museli moc starat, vytvoří vždy hustou zeleň a hluchá místa perfektně zakryje. Kde rozhodně nesmí kapraď samec chybět, jsou zahrady u chat.

Vytvořte si zelené zátiší a pozorujte, jak se listy kapradě pohupují v rytmu vánku.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Kaprad' samec vyžaduje ke zdárnému rašení polostín nebo místo takřka bez přímého slunce. Sazenice navrhujeme často zavlažovat. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Rostlina je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 100 cm.