<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Mařinka vonná

(Galium odoratum)

Mařinka vonná

Základní informace:

Kde zasadit:
(polostín)
(stín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -28 °C
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Přečtěte si:

Mařinka neboli svízel vonný naplní vaši zahradu krásným lehkým aroma a koberečkem přeslovitých listů. Usušené se vkládají do košů, aby vyprané prádlo vonělo. V kuchyni lístky mařinky dodají vůni jablečným přesnídávkám, salátům a džemům různých druhů. Čaj působí proti úzkostem, má utišující účinek a navozuje spánek. Navíc pomáhá při problémech s křečovými žílami, což ocení lidé, kteří v práci stojí. Nyní můžete získat mařinku online. Z našeho online zahradnictví k vám vyšleme kurýra, který vám rostliny doveze až domů. Rostou dobře i na zastíněném místě.

Získejte do zahrady příjemnou vůni mařinky.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Galium odoratum potřebuje k bujnému zakořenění polostín nebo stanoviště bez přímého slunečního světla. Sazenice doporučujeme často zalévat. Bílé okvětní lístky vám udělají radost od května do června. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Rostlina vydrží zimu do -28 °C.