<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Třezalka tečkovaná

(Hypericum perforatum)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Barva květu:
Barva listu:
Výška:60 cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
       

Přečtěte si:

Natrhejte ji o půlnoci na svatého Jana Křtitele a zatančete si kolem svatojánských ohňů s věnečkem uvitým z třezalky tečkované. Slečny, vy si hoďte větvičky do řeky a pokud znovu vykvetou, budete chystat veselku. Pokud se vdávat nechcete, dejte si na ni pozor, protože tlumí efekt hormonální antikoncepce.

Nedivte se, když při trhání budete mít červené prsty, květy třezalky tečkované obsahují červené barvivo, hypericin. Toto barvivo může mít u lidí s citlivou pokožkou za následek prudkou reakci na sluneční záření. Vylučuje se také močí, proto při přemíře kontaktu s tímto barvivem, nepodléhejte při jejím červeném zabarvení panice.

Zázračná třezalka tečkovaná

Přínosné je její použití při nemocech ledvin, trávící soustavy a problémy se zácpou. Osvědčila si při léčbě ekzémů, akné, spálenin ze slunce, ale i běžných popálenin. Kromě toho funguje jako přírodní sedativum. V přírodě ji můžete běžně najít na slunných stráních, pastvinách a loukách, je ale i u nás v eshopu a díky tomu může být i u vás na zahrádce.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Hypericum perforatum vyžaduje k bujnému zakořenění dostatek slunce nebo polostín. Žluté květy rozkvetou od května do září. Listy mají zelenou barvu. Dorůstá do výšky 60 cm.