+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Kanadská borůvka Spartan 50cm

Přečtěte si

Kanadská borůvka Spartan je vhodná zejména pro ty, kteří se nemohou dočkat prvních borůvek. Ty dozrávají již v půlce července. Zhruba 6 kilogramů plodů nedozrává současně. Můžete je sesbírat minimálně ve dvou vlnách. Sladká chuť kanadských borůvek Spartan může vzdáleně připomínat aroma vinné révy. Drobnou vadou na kráse je citelně se zmenšující velikost bobulí spolu s přibývajícími roky kanadské borůvky. Výška dospělého keře se pohybuje mezi 150 a 180 cm.

Sklidíte až 6 kilogramů sladkých borůvek!

Je náchylný na složení půdy i hnojiva a nesnáší větrné stanoviště. Odolnost a plodnost zvýšíte přidáním mykorhizy k narušeným kořenům hned při výsadbě (ano, před zasazením výrazně rozbijte hustý kořenový systém Spartana z kontejneru, je to velmi důležité). Při dobré péči vás tato kanadská borůvka odmění i velkými květy zbarvenými do růžova.

Neváhejte a mlsejte jak malí již nadcházející sezónu!

Pěstování

Výsadba: Od března až do května a od října až do zámraz, v kontejnerech pak celoročně.

Vzdálenost rostlin: 80 až 100cm.

Sklizeň: Polovina července až polovina srpna.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Lehčí, hlinitopísčitý, humózní a kyselý (4pH) - použijte ideálně substrát pro kanadské borůvky.

Zavlažování: Během sucha pravidelně zalévejte dešťovou vodou.

Hnojení: Během vegetace aplikujte jednou za dva měsíce 60g hnojiva na borůvky.

Nemoci: Ve velmi teplých a vlhkých místech (např. ve skleníku) je náchylná na Anthracnose.

Řez: Na jaře odstraňte třetinu výhonů, zaměřte se zejména na ty slabé a poškozené. Jednou za 4 roky proveďte výraznější prořezání třeba s našimi zahradnickými nůžkami.

Plná plodnost: Od 6. roku.

Výsadba: Připravte 30cm hlubokou jámu, doplňte ji 100 litry substrátu pro kanadské borůvky a kolem kmenu vytvořte kruh z mulčovací kůry o průměru 160 cm. Pokud chcete připravit opravdu ideální podmínky, k substrátu můžete přimíchat i lesní hrabanku z jehličnatého lesa.

Výsadba na balkoně: Rostlině kanadské borůvky se daří i v truhlíku či květináči s minimálně 20 litrovým objemem. V takovém případě je však nutné rostlinu chránit před mrazem. Na dno nádoby s otvorem dejte keramzit, aby bylo zajištěno bezproblémové odvodnění.

Životnost: Až 30 let.

Samoopylení: Ano, ale doporučujeme vysadit v okolí do 50m ještě minimálně jednu rostlinu - ideálně Blueray či Berkeley. Dosáhnete tak na zajímavější výnosy až o 25%.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -24°C.