+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Kanadská borůvka Zuckertraube 30cm

Přečtěte si

Nenáročná kanadská borůvka Zuckertraube je nejoblíbenější odrůdou kanadské borůvky, která vznikla v roce 1941. Její podíl činí celosvětově cca 50%. Oblíbenost vychází hned z několika klíčových faktů. Lze ji pěstovat prakticky kdekoliv v ČR i na Slovensku, neboť vydrží i mrazy do -34°C. Jen ji nezapomínejte dopřát maximum sluníčka. Jeden keř dokáže vyprodukovat ročně až 9 kilogramů borůvek!

Jeden keř Vám ušetří 21 600 Kč při ceně 100 Kč za kilogram borůvek!

Kanadskou borůvku Zuckertraube zahradní architekti používají i jako okrasný prvek díky purpurovému až oranžově červenému zbarvení listů během podzimu. Nezapomeňte, že i tuto kanadskou borůvku můžete doplnit o další odrůdy a prodloužit tak dobu sklizně z 1 až na 3 měsíce!

Obohaťte pozemek o trochu sladkého pokušení. V létě už bude zase pozdě :)

Pěstování

Výsadba: Od března až do května a od října až do zámraz, v kontejnerech pak celoročně.

Vzdálenost rostlin: 80 až 100cm.

Sklizeň: Konec července až konec srpna.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Lehčí, hlinitopísčitý, humózní a kyselý (4,5pH) - použijte ideálně substrát pro kanadské borůvky.

Zavlažování: Během sucha pravidelně zalévejte dešťovou vodou.

Hnojení: V průběhu vegetace aplikujte jednou za dva měsíce 60g hnojiva na borůvky.

Nemoci: Ve velmi teplých a vlhkých místech (např. ve skleníku) je náchylná na Anthracnose.

Řez: Na jaře odstraňte třetinu výhonů. Zaměřte se zejména na ty slabé a poškozené. Jednou za 4 roky proveďte výraznější prořezání třeba s našimi zahradnickými nůžkami.

Plná plodnost: Od 6. roku.

Výsadba: Připravte 40cm hlubokou jámu, doplňte ji 100 litry substrátu pro kanadské borůvky a kolem kmenu vytvořte kruh z mulčovací kůry o průměru 160cm.

Výsadba na balkoně: Rostlině kanadské borůvky se daří i v truhlíku či květináči s minimálně 20 litrovým objemem. V takovém případě je však nutné rostlinu chránit před mrazem. Na dno nádoby s otvorem dejte keramzit, aby bylo zajištěno bezproblémové odvodnění.

Životnost: Až 30 let.

Samoopylení: Ano, ale doporučujeme vysadit v okolí do 50m ještě minimálně jednu rostlinu - ideálně Blueray či Berkeley. Dosáhnete tak na zajímavější výnosy až o 25%.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy až do -34°C.