Keřová růže Satina

Přečtěte si

Rosa Satina je typickým představitelem keřové růže. Vynikne zejména jako solitérní keř. Pro tento účel byla dokonce přímo vyšlechtěna. Oproti záhonovým a pnoucím růžím mají větší květy. Výhodou této keřové růže je také fakt, že tak snadno nepodléhá chorobám.

Výhody keřové růže Satina

  • Kvete velkými světle růžovými květy
  • Vysazuje se jako solitérní keř
  • Je 100% odolná vůči deštivým dnům

Všechny růže balíme do vlnité lepenky a následně je v krabici ještě zajistíme kartonovou drtí, takže si můžete být jisti, že sazenice dorazí 100% v pořádku. Posíláme je navíc po celé ČR. Od tří kusů budete mít dodání dokonce zdarma! Zároveň garantujeme, že se naše květiny ujmou. 

Udělejte si radost ještě dnes!

Pěstování

Výsadba: Od března do října.

Vzdálenost rostlin: 50cm.

Květ: Kvete od června až do září.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Jakýkoliv, ideálně ten zahradnický. Rozhodně však novou růži nesázejte do země, kde v posledních 10 letech rostla jiná růže!

Zavlažování: Keřovou růži zalijte alespoň jednou týdně 25 litry vody, pokud vydatně nezaprší. Hadicí nikdy nekropte nadzemní část. Naposledy rostlinu zalijte začátkem září.

Hnojení: Po posledních mrazech růže přihnojte cereritem. Doporučujeme rozhodit 75 gramů na každý metr čtvereční.

Řez: Brzy na jaře odstraňte všechny zaschlé, zmrzlé a jinak poškozené výhony až do zdravého dřeva. Následně zkraťte zbylé výhony o 75% své délky. Řez proveďte vždy asi 3 milimetry nad očkem, aby nezbyl mrtvý pahýl přitahující houby. Růže se řežou i v létě, kdy je vhodné odstraňovat odkvetlé květy vždy u třetího plně vyvinutého listu pod daným květem nebo skupinou květů.

Výsadba: Kořenový bal ponořte na hodinu do vody a pro každou sazenici vykopejte jámu hlubokou 60 centimetrů a širokou 40 centimetrů. Dále sazenice umístěte do připravených jam tak, aby byly cca 5cm utopené pod povrchem. Na závěr půdu jemně udusejte a zalijte.

Výsadba na balkoně: Rostliny sice mohou být i v květináči, ale ten musí být minimálně 60 centimetrů hluboký, protože růže mají velmi hluboké kořeny.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -40°C, pokud ji na ně připravíte. Růže je potřeba přihrnout 30 centimetrovou vrstvou zeminy smíchanou s kompostem před prvními tuhými mrazy (pod -5°C). Korunu raději zakryjte silnou vrstvou chvojí a pokud je na kmínku, použijte jutový pytel vyplněný slámou - ten na rostlinu i se zmíněnou slámou nasaďte.