<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Kopytník evropský

(Asarum europaeum)

Základní informace:

Kde zasadit:
(polostín)
(stín)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
Výška: 50 — 15  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 162 Kč

Přečtěte si:

Pradávný zachránce před mnoha nemocemi. V minulosti se používal při otravách. Dokázal vyvolat zvracení, čímž tělo zbavil i střevních parazitů. Také se jím tlumil kašel. Protože má velmi silné účinky, považuje se dnes za jedovatý. Ze zahrad však nezmizel, a to hlavně kvůli dekoraci. Skvěle se hodí na místa, kde se trávě moc nedaří – typicky stinná místa pod stromem. Navíc mu neuškodí, když se po něm děti občas proběhnou>s balónem. Kde prodávají kopytník evropský, zjistíte na jednom místě. Přehled online zahradnictví vidíte právě před sebou.

Vsaďte na kopytník evropský.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Kopytník evropský potřebuje ke zdárnému růstu částečně zastíněné stanoviště nebo místo takřka bez přímého slunce. Sazenice radíme v období sucha zalévat. Bílé květy se objevují od března do dubna. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Rostlina je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 50 — 15 cm.