<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Len žlutý 'Compactum'

(Linum flavum 'Compactum')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -29 °C
Výška: 20 — 30  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 68 Kč

Přečtěte si:

Sazenice lnu jsou těsně spjaté s vývojem lidstva. Pěstovaly se už ve starověku, a to v Indii a Egyptě. Nejstarší lněné produkty pochází už ze 7. tisíciletí před našim letopočtem. Ujaly se hlavně jako pevný materiál. Za mokra se pevnost lněné příze dokonce zvýší ještě o 30 %. To je perfektní vlastnost pro výrobu outdoorového oblečení, obuvi a pracovních oděvů. Využijte prodeje lnu online a objevte starověký poklad, který se ukrývá uvnitř modrého květu. Lněné semínko působí blahodárně při zánětu žaludku, střev a vředech. Olej přispívá k činnosti jater. Umletá semínka vám pomohou při popáleninách.

Vypěstujte si jednu z nejdůležitějších rostlin lidských dějin - len.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Len žlutý 'Compactum' potřebuje ke zdárnému růstu slunečné stanoviště. Sazenice doporučujeme pravidelně zalévat. Žluté okvětní lístky spatří světlo světa od června do července. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice vyžaduje zazimování. Dorůstá do výšky 20 — 30 cm.