<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Lípa malolistá

(Tilia cordata)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Opadavost:opadavé
Mrazuvzdornost:do  -40 °C
Výška: 2500 — 3500  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Neleň pro zeleň

od 58 Kč

Přečtěte si:

Lípa srdčitá je český národní strom. Motiv lípy se objevuje na prezidentské standartě i na státní pečeti. Cesta Čechů k lípě byla ale dlouhá. Dříve to byla dvojice lípy a dubu, které indoevropské národy uctívaly. V době národního obrození byl postupem času ale dub stále více spojován s Německem. Lípa se stávala stromem slovanským. Oficiálně se tak stalo v roce 1848 na Všeslovanském sjezdu v Praze. Nyní národní strom nemusíte chodit obdivovat do parku, ale díky našemu online zahradnictví může růst i na vaší zahradě. Lípu však nevysazujte u parkovacího místa kvůli lepkavým výměškům mšic. Špatně se z auta smývá. Lipový med je ten nejlepší, jaký můžete mít. Čaj z květů je vynikající při nachlazení.

Buďte patriot, vysaďte si sazenici lípy srdčité na své zahradě i vy.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Lípaalolistá vyžaduje ke zdravému životu spoustu slunečních paprsků nebo částečně zastíněné stanoviště. Sazenice upřednostňujeme v období sucha zavlažovat. Okvětní lístky rozkvetou od června do července. Řadí se mezi opadavé. Rostlina přečká teplotu do -40 °C. Dorůstá do výšky 2500 — 3500 cm.