<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Liliovník tulipánokvětý

(Liriodendron tulipifera)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -29 °C
Výška:2000 cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Rostlinky.cz

od 699 Kč

Přečtěte si:

Od dávna se botanici přou, jestli název rostliny vznikl z řeckých slov leirion (lilie) a dendron (strom), nebo od slova lyra podle hudebního nástroje. Pro nás je důležité, že platné české jméno je liliovník. To v roce 1823 publikoval Jan Svatopluk Presl. Všimněte si listů sazenic liliovníku tulipánokvětého. Mají zajímavý lyrovitý tvar, kterým vyzdobí vaši zahradu. Ostatně také proto ho botanici vysadili například v podzámecké zahradě v Kroměříži a v mnoha dalších zámeckých zahradách. Odolné dřevo je vynikajícím materiálem pro výrobu varhan. Prodej liliovníku tulipánokvětého probíhá online, abyste pro stromky nemuseli cestovat.

Obohaťte zahradní kulturu u vás doma se sazenicemi liliovníku tulipánokvětého.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Liliovník tulipánokvětý vyžaduje ke zdravému zakořenění slunečné stanoviště. Sazenice radíme jen příležitostně zalévat. Žluté okvětní lístky rozkvetou od května do června. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Rostlina vydrží zimu do -29 °C. Dorůstá do výšky 2000 cm.