+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Muškát

Přečtěte si

Mezi typické balkónovky patří jednoznačně muškát neboli pelargonie. Není se čemu divit, protože muškát kvete dokonce 7 měsíců v roce! A není nutné se o něj nějak speciálně starat. Stačí si pořídit samozavlažovací truhlík, doplnit jej kvalitní zeminou pro muškáty a jste v podstatě bez starostí. Kvetení však doporučujeme podpořit hnojením. Každý týden je vhodné rostliny zalít kapalným hnojivem na muškáty.

Výhody muškátu

  • Kvete o sto šest
  • Velice odolná rostlina do truhlíku
  • Možnost přezimování

Muškáty nemusíte vůbec stříhat a na výběr máme i oranžové a fialové varianty. Online zahradnictví je doručí bleskovým kurýrem až k vám do bytu nebo na zahradu. Rostliny lze doručit i do nejodlehlejších koutů ČR.

Trumfněte všechny balkóny v okolí!

Pěstování

Výsadba: Od dubna do června.

Vzdálenost rostlin: 30cm.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Propustný, s malým obsahem humusu, hlinité části a výživných látek - použijte ideálně substrát pro pelargonie.

Zavlažování: Během sucha muškáty pravidelně zalévejte. Nenechte půdu zcela vyschnout. Podmáčená není také moc optimální.

Hnojení: Rostliny je nutné během vegetace hnojit každý týden kapalným hnojivem na muškáty.

Nemoci: Netrpí na nemoci. Veškeré nemoci a choroby jsou často důsledkem špatné péče. 

Řez: Není potřeba.

Výsadba na balkoně: Připravte si ideálně samozavlažovací truhlík a nasypte do něj substrát pro pelargonie. Pokud máte klasický truhlík s otvory, vytvořte na dně 4cm vysokou vrstvu keramzitu. Do každého truhlíku vložte maximálně tolik pelargonií, aby mezi sebou měli minimálně 25cm rozestup. Kořeny doporučujeme obalit mykorhizou, která prodlouží dobu kvetení a zvýší počet květů. Zároveň se květiny stanou mnohem odolnější v období sucha.

Životnost: Několik let.

Zimní ochrana: Jedná se o víceletou rostlinu, takže ji přes zimu můžete uskladnit v místnosti s teplotou kolem 8 až 12°C s dostatkem světla.