<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

narcis

  Stránka 1 / 3

Kdo by neodolal odolným narcisům. Narcisy rostou na loukách od nulové nadmořské výšky až po lesy v Alpách, nezaleknou se ani skal a bažin. Vy se o jejich úspěch na vaší zahradě také bát nemusíte.

Nejtěžší úkol bude vybrat ten pravý - z více než 14 000 odrůd narcisů to může být trochu oříšek. Barevně se většina drží tradiční žluté nebo bílé barvy, dvoubarevné bývají s tóny růžové, oranžové nebo v kombinaci se zelenou.

Narcisy jsou jednoznačně jarní rostlina. Nejlepšího účinku na vaši náladu ochlazenou zimou budou mít v květinovém koberci spolu s hyacinty a podrostem z prvosenek, fialek, sedmikrásek nebo pomněnek. Lepší nálada zaručena! A to i když si je přenesete domů do vázy.

Jakmile po odkvětu listy zežloutnou, mohou se cibulky ze země vyrýt a uložit v suchu a chladnu. Na konci srpna nebo v září nastává ten správný čas pro vložení do země. Pozor jen na jejich šťávu - může způsobit kožní podráždění nebo jinou alergickou reakci. Nevyhovuje ani některým dalším květinám ve váze.