Zahradnictví online | Garlo.cz
Přijímáme předobjednávky na podzim.Aktuálně
+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Palivové dřevo, najděte nejlevnějšího dodavatele

Sjednotili jsme 126 českých dodavatelů palivového dřeva do chytré kalkulačky. V mžiku tak snadno zjistíte, na kolik korun vyjde nejlevnější možnost i s dopravou na vaši adresu. Tak neváhejte a zkuste to hned teď!

Spočítat cenu dřeva
 • Nejvýhodnější ceny
 • Cenu vidíte ihned
  včetně dopravy
 • Rozvoz po celé ČR

Užitečné informace

 • Tvrdé nebo měkké?

  Palivové dřevo se dělí na tvrdé a měkké. Do tvrdého spadá například buk, dub, akát a habr, do měkkého pak smrk, borovice, topol a bříza. Tvrdé palivové dřevo má mnohem vyšší hustotu a tím pádem i hmotnost. Zjednodušeně lze tvrdit, že jedno poleno tvrdého dřeva obsahuje mnohem víc využitelné energie, takže v kůlně zabere mnohem méně místa. Zároveň v lese déle roste, i proto je tvrdé palivové dříví dražší.

  Dřevo patří mezi 100% obnovitelné zdroje energie stejně jako třeba vítr.

  Nárůst ceny je ovšem přímo úměrný, takže když vezmeme v potaz veškeré výhody, vyplatí se koupě na první pohled dražšího tvrdého dřeva. Měkké palivové dřevo má ovšem jednu zásadní výhodu - rychle vysychá. Zatímco polena smrkového palivového dříví vyschnou již za rok, na buk si počkáte dva roky. A topit mokrým dřevem se nevyplatí, protože spotřeba stoupne až skoro o 100%.

  Mokré palivové dřevo má výrazně nižší výhřevnost, proto jej vyvarujte.

  Jaké jsou ony výhody tvrdého palivového dřeva? Do náklaďáku se vejde skoro dvakrát tolik využitelné energie, tudíž bude doprava levnější i ekologičtější, protože se převozem spálí méně nafty. Línějším povahám pak udělá radost fakt, že jedno poleno vydrží v krbu nebo v kamnech mnohem déle hořet a odpadne tak časté a otravné přikládání.

  Kolik dřeva budu potřebovat?

  Běžně spotřebuje rodinný barák kolem 15 sypaných prostorových metrů (prms) palivového dřeva. Záleží na mnoha faktorech, proto je nejlepší vycházet z praxe - z minulých let. Pokud topíte dřevem první rok, nezbývá než zkusit nakoupit třeba 20 metrů. Jestliže máte palivové dříví kam uskladnit, raději jej objednejte víc, protože ušetříte na dopravě. Přebytečné dřevo můžete spálit klidně až další rok.

  Pro příležitostný zátop si vystačíte pravděpodobně s cca 3 prms.

  Celková spotřeba dřeva závisí například na síle mrazů a tedy i na lokalitě, kde žijete. Na Kvildě budete mít mnohem větší spotřebu než třeba u Prahy. Pozici baráku ovšem asi moc neovlivníte. Co už ovlivnit můžete, je například typ kamen nebo krbu. Hodně peněz můžete ušetřit s moderními akumulačními kamny. Dále dělá velký rozdíl zateplení baráku a jak už bylo zmíněno, podstatná je i vlhkost palivového dřeva.

 • Hledáte suché dřevo?

  Dodavatelů suchého dřeva v ČR je poměrně málo. Napište nebo zavolejte nám, a pomůžeme vám s výběrem. Díky našim zkušenostem můžete ušetřit čas. Samozřejmostí je nalezení nejvýhodnějšího dodavatele vzhledem k vaší poloze. Tedy najdeme vám nejlepší kombinaci ceny dřeva a dopravy.

  Kontakty