+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Převislé pelargonie

Pelargonium peltatum ve 3 oblíbených barvách

Přečtěte si

Balkóny ztracené v záplavě květů nejsou chloubou zdaleka jen rakouských vesniček. Provází nás po celou sezónu také v České republice. Za tu nádhernou podívanou může pelargonie, lidově označovaná jako muškát. Dovezena byla do Evropy již na začátku 17. století z jižní Afriky a ihned se stala hitem. Jako jedna z mála rostlin totiž pelargonie kvete 7 měsíců v kuse - od května až do listopadu, a to hned v několika barvách.

Výhody pelargonie

  • Kvete a kvete a kvete
  • Ideální do truhlíku i květináče
  • Nemusí se stříhat

Na začátku vegetace doporučujeme nakoupit substrát pro pelargonie s příměsí dlouhodobého hnojiva. Substrátem naplňte ideálně samozavlažovací truhlíky, aby nedocházelo k přelévání kytek, a v průběhu roku pelargonie hnojte jednou týdně tekutým hnojivem.

Vdechněte vašemu baráku novou tvář plnou pozitivní energie!

Pěstování

Výsadba: Od dubna do června.

Vzdálenost rostlin: 30cm.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Propustný, s malým obsahem humusu, hlinité části a výživných látek - použijte ideálně substrát pro pelargonie.

Zavlažování: Během sucha muškáty pravidelně zalévejte. Nenechte půdu zcela vyschnout. Podmáčená není také moc optimální.

Hnojení: Rostliny je nutné během vegetace hnojit každý týden kapalným hnojivem na muškáty.

Nemoci: Netrpí na nemoci. Veškeré nemoci a choroby jsou často důsledkem špatné péče. 

Řez: Není potřeba.

Výsadba na balkoně: Připravte si ideálně samozavlažovací truhlík a nasypte do něj substrát pro pelargonie. Pokud máte klasický truhlík s otvory, vytvořte na dně 4cm vysokou vrstvu keramzitu. Do každého truhlíku vložte maximálně tolik pelargonií, aby mezi sebou měli minimálně 25cm rozestup. Kořeny doporučujeme obalit mykorhizou, která prodlouží dobu kvetení a zvýší počet květů. Zároveň se květiny stanou mnohem odolnější v období sucha.

Životnost: Několik let.

Zimní ochrana: Jedná se o víceletou rostlinu, takže ji přes zimu můžete uskladnit v místnosti s teplotou kolem 8 až 12°C s dostatkem světla.