+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Pěnišník 30cm

Přečtěte si

Pěnišník neboli rhododendron vytváří v květnu pestrobarevné květy o velikosti tenisového míčku. Ty na pěnišníku vydrží několik týdnů. Po zvadnutí je vylámejte, aby nevytvořily semena a rostlina zůstala silná i pro další rok. Pro 100% kondici potřebuje rostlina zejména kyselou půdu. Vhodný je pro sadbu substrát pro rododendrony, azalky a vřesy. Na něj doporučujeme přidat ještě mulčovací kůru, aby nedocházelo k negativnímu zvyšování pH.

Výhody pěnišníku

  • Vytváří překrásné květy
  • Na zimu neopadá

 

Pěstování

Výsadba: Od března do května a od září do listopadu.

Vzdálenost rostlin: 80cm.

Květ: Od května do června.

Orientace: Polostinné až slunné stanoviště. Ideální je místo, kde je přes poledne stín. Daří se jim také pod vysokými jehličnany a na severní straně budov.

Substrát: Lehčí, hlinitopísčitý, humózní a kyselý (4,5 až 5,2 stupně pH) - použijte ideálně substrát pro kanadské borůvky. Nesnáší vápnitou zeminu.

Zavlažování: Keř pravidelně zalévejte i v zimě. Nesnáší suchou půdu, ale přemokřenou také ne. Kořeny při výsadbě obalte mykorhizou pro borůvky. Zvýší to odolnost pěnišníků proti suchu.

Hnojení: Používejte hnojivo na rododendrony. Podpoříte tím květ a odolnost vůči mrazům.

Řez: Pěnišník není potřeba stříhat. Odkvetlé květy vylamujte.

Výsadba: Vyberte na zahradě slunné a bezvětrné místo. Připravte jamku hlubokou asi jako výška 2 květináčů ze sazenice, na dno nasypte vysokou vrstvu kravského hnoje, do výkopu umístěte rostlinu a přihrňte ideálně substrátem pro kanadské borůvky. Následně půdu decentně udusejte a zasypejte ji cca 5cm vrstvou mulčovací kůry.

Výsadba na balkoně: Rostlině se daří i v květináči s minimálně 40 litrovým objemem.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -30°C. Přes zimu ji mějte pod chvojím a na mulč nasypejte ještě 30cm vrstvu listí.