<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Mochyně židovská třešeň 'Zwerg'

(Physalis alkekengi 'Zwerg')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -23 °C
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
        

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 59 Kč

Přečtěte si:

Mochyně peruánská byla typickou dekorací zahrad před bytovými domy. Je na čase rozvinout její celý potenciál. Sazenice mochyně peruánské nese květy unikátní svým tvarem. Připomínají lampióny. Nafouklé měchýřky jsou fascinující dekorace podzimních zahrad. Zvlášť milovníci sušených květin využijí prodeje mochyně peruánské online. Tip: vložte několik lampionků do pěkné sklenice, doplňte o dřevěný prvek a staňte se králem dnes tolik moderní DIY (vlastnoruční výroby). Sladké plody skrývá mochyně uvnitř květu. Obsahují hlavně vitamín C a A. Zralé jsou v momentu, kdy se plody zbarví do jasně žluté barvy. Odvar z bobulí pomáhá při ledvinových potížích a zánětu močového měchýře.

Dodejte interiéru nádech podzimu s mochyní peruánskou.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Physalis alkekengi 'Zwerg' vyžaduje k bujnému růstu spoustu slunečních paprsků nebo částečně zastíněné stanoviště. Bílé květy rozkvetou od května do srpna. Listy mají zelenou barvu. Rostlina je mrazuvzdorná.