<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Mochyně peruánská 'Goldvital'

(Physalis peruviana 'Goldvital')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Barva květu:
Barva listu:
Výška:120 cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
         

Přečtěte si:

Mochyně peruánská byla typickou dekorací zahrad před bytovými domy. Je na čase rozvinout její celý potenciál. Sazenice mochyně peruánské nese květy unikátní svým tvarem. Připomínají lampióny. Nafouklé měchýřky jsou fascinující dekorace podzimních zahrad. Zvlášť milovníci sušených květin využijí prodeje mochyně peruánské online. Tip: vložte několik lampionků do pěkné sklenice, doplňte o dřevěný prvek a staňte se králem dnes tolik moderní DIY (vlastnoruční výroby). Sladké plody skrývá mochyně uvnitř květu. Obsahují hlavně vitamín C a A. Zralé jsou v momentu, kdy se plody zbarví do jasně žluté barvy. Odvar z bobulí pomáhá při ledvinových potížích a zánětu močového měchýře.

Dodejte interiéru nádech podzimu s mochyní peruánskou.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Physalis peruviana 'Goldvital' vyžaduje ke zdárnému zakořenění slunečné stanoviště nebo polostín. Hnědé a Žluté květy vám udělají radost od června do srpna. Listy mají zelenou barvu. Dorůstá do výšky 120 cm.