<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Jitrocel kopinatý

(Plantago lanceolata)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Mrazuvzdornost:do  -42 °C
Výška:30 cm
Léčivé účinky:hojí
proti očním nemocem

stahující účinky

zvláčňující účinky

na odvodnění

na kašel

na odhlenění
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
      

Přečtěte si:

Jitrocel je poměrně známá rostlina v našich luzích a hájích. Objevte jeho léčivé účinky! Tato bylina bude váš cenný spojenec hlavně během chřipky. Rozpouští hlen a obsažené hořčiny mají navíc i antibakteriální účinky. Sazenice jitrocele vám poskytnou dostatek lístků. Ze sušených i čerstvých si uvařte čaj proti kašli, jakmile budete cítit potřebu. Listy se taky používají jako obklad na rány a hmyzí kousnutí. Urychlují hojení a posilují kůži. Vojáci si proto lístky jitrocele dřív vkládali do bot při dlouhých pochodech. Škrábalo vás nedávno v krku? Pořiďte si jitrocel online.

Nechte si na zahradě růst jitrocel - tradičního pomocníka proti kašli.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Plantago lanceolata vyžaduje ke zdravému růstu slunečné stanoviště nebo omezené množství slunce. Sazenice radíme často zalévat. Hnědé okvětní lístky rozkvetou od května do října. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Sazenice vydrží zimu do -42 °C. Dorůstá do výšky 30 cm.