+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Pnoucí růže Golden Gate

Přečtěte si

Pnoucí růže Golden Gate vyniká velkými květy žluté barvy. Ostatní popínavé růže, například popínavé růže Rambler, mají květy mnohem menší. První poupata se objevují již začátkem června a barvy uhasínají až s koncem září. Pnoucí růže Golden Gate se sází především k zahradním obloukům, ale při správně zvolené konstrukci mohou růst i podél stěn. Žlutou můžete nakombinovat s oranžovou, čímž zpestříte jinak čistý vzhled jednobarevné výsadby.

Výhody pnoucí růže Golden Gate

  • Kvete celé 4 měsíce v roce
  • Žlutá barva symbolizuje eleganci
  • Květy jsou vhodné i do vázy

Nakupte s pomocí online specialistů s letitou praxí.

Pěstování

Výsadba: Od března do října.

Vzdálenost rostlin: 120cm.

Květ: Kvete od června až do září.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Jakýkoliv, ideálně ten zahradnický. Rozhodně však novou růži nesázejte do země, kde v posledních 10 letech rostla jiná růže!

Zavlažování: Pnoucí růži zalijte alespoň jednou týdně 25 litry vody, pokud vydatně nezaprší. Hadicí nikdy nekropte nadzemní část. Naposledy rostlinu zalijte začátkem září.

Hnojení: Po posledních mrazech růže přihnojte cereritem. Doporučujeme rozhodit 75 gramů na každý metr čtvereční.

Řez: Brzy na jaře odstraňte všechny zaschlé, zmrzlé a jinak poškozené výhony až do zdravého dřeva. Následně zkraťte zbylé výhony o 75% své délky. Řez proveďte vždy asi 3 milimetry nad očkem, aby nezbyl mrtvý pahýl přitahující houby. Růže se řežou i v létě, kdy je vhodné odstraňovat odkvetlé květy vždy u třetího plně vyvinutého listu pod daným květem nebo skupinou květů.

Výsadba: Kořenový bal ponořte na hodinu do vody a pro každou sazenici vykopejte jámu hlubokou 60 centimetrů a širokou 40 centimetrů. Dále sazenice umístěte do připravených jam tak, aby byly cca 5cm utopené pod povrchem. Na závěr půdu jemně udusejte a zalijte.

Výsadba na balkoně: Rostliny sice mohou být i v květináči, ale ten musí být minimálně 60 centimetrů hluboký, protože růže mají velmi hluboké kořeny.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -40°C, pokud ji na ně připravíte. Růže je potřeba přihrnout 30 centimetrovou vrstvou zeminy smíchanou s kompostem před prvními tuhými mrazy (pod -5°C). Korunu raději zakryjte silnou vrstvou chvojí a pokud je na kmínku, použijte jutový pytel vyplněný slámou - ten na rostlinu i se zmíněnou slámou nasaďte.