+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Ptačí zob 40cm

Neopadavý ptačí zob

Přečtěte si

Ptačí zob naroste každý rok až o 60 cm! Je tak ideální volbou do rychlerostoucího živého plotu. Méně vhodný je pro rodiny s malými dětmi, protože jeho plody - černé bobule, způsobují otravu. Na jeden metr živého plotu z ptačího zobu budete potřebovat 4 sazenice této rostliny. Existuje taktéž neopadavá varianta - ptačí zob vejčitolistý.

Výhody ptačího zobu

  • Každý rok naroste až o 60 cm
  • Ujme se v jakékoliv půdě
  • Menší sazenice jsou velmi levné

Daří se mu na slunci a v polostínu a na půdu není nijak extra náročný. Stříhá se dvakrát za rok - na jaře a v červenci. Pravidelný střih je velmi důležitý, pokud chcete vytvořit neprůhlednou stěnu, která ochrání vaše soukromí. Zejména v prvních letech zkracujte nové větve na polovinu své délky. Mladé sazenice ptačího zobu tak začnou rychle houstnout.

Skryjte se před zvídavými pohledy ještě letos!

Pěstování

Výsadba: Od února do listopadu.

Vzdálenost rostlin: 25cm.

Orientace: Slunné stanoviště nebo polostín.

Substrát: Neutrální.

Zavlažování: Během delšího sucha ptačí zob zalévejte dešťovou vodou.

Hnojení: V průběhu vegetace aplikujte hnojivo pro okrasné dřeviny.

Nemoci: Není náchylný na choroby.

Stříhání: Dvakrát za rok - v březnu a v červenci.

Výsadba: Připravte 25cm hlubokou jámu, vyhrabanou zeminu promíchejte s kompostem, sazenici usaďte na místo a zasypte ji půdou. Půdu lehce udusejte a zalijte ji.

Výsadba na balkoně: Rostlině se daří i v truhlíku či květináči s minimálně 50 litrovým objemem. Na dno nádoby s otvorem nasypte keramzit, aby bylo zajištěno bezproblémové odvodnění.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy až do -23°C.