<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Plicník 'Diana Clare'

(Pulmonaria longifolia 'Diana Clare')

Plicník 'Diana Clare'

Základní informace:

Kde zasadit:
(polostín)
(stín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Barva květu:
Barva listu:
Výška:30 cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Flos

od 159 Kč

Přečtěte si:

Jeho listy se zvláštními bílými skvrnkami připomínají plíce, což dalo nejspíš rostlině jméno. A nebo to bylo její hlavní použití při nachlazení a nebo zánětu průdušek.

Při bolestech v krku a chrapotu si zkuste připravit plicníkové víno. Povařte dva velké trsy čerstvého plicníku v litru vína. Po pěti minutách stáhněte, vmíchejte med a poté opět povařte. Dvě až tři sklenky denně tohoto likéru vám pomohou při dýchacích a plicních obtížích. Neužívejte ho však déle než tři týdny z důvodu přítomnosti alkaloidů.

V našich podmínkách se mu docela dobře daří, ideální jsou pro něj stinná místa s dostatkem vláhy, kde se bez problému množí a rozrůstá. Zaujme i svými květy, které se objevují od března do května a jsou nejprve růžové a před odkvětem přechází až do fialových barev.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Pulmonaria longifolia 'Diana Clare' potřebuje ke zdárnému životu omezené množství slunce nebo stín. Sazenice doporučujeme často zalévat. Modré okvětní lístky se objevují od dubna do května. Listy mají zelenou a bílou barvu. Dorůstá do výšky 30 cm.