<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Růže keřová David Austin 'Falstaff'

(Rosa 'Falstaff')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Barva listu:
Výška: 100 — 130  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
        

Přečtěte si:

Brit David Austin vytvořil koncem minulého století ideál anglických růží, mezi které patří i anglická růže Falstaff s květy vínové barvy. Tyto růže spojují ty nejlepší vlastnosti starých a nových odrůd. Kvetou dlouho, květy jsou odolné proti dešti a zahradu zpestří barvami, které až doposud neexistovaly.

Výhody anglických růží

  • Jsou odolné proti dešti
  • Kvetou od června až do září
  • Vydatně a příjemně voní

Kam takovou anglickou růži zasadit? Ideální je místo s dostatkem slunce i vláhy, kde jemně profukuje vítr. Na takových místech rostliny bohatě kvetou, nenapadají je plísně a květy se ukazují v plné své kráse. Květy si nezískají jen romantiky! Na své si přijdou i fanoušci čaje. Zkuste schválně zalít pár okvětních plátků a listů zeleného čaje vodou lehce pod bodem varu a probuďte vaše smysly.

Nechte se okouzlit podmanivou vůní květů růží.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Růže keřová (David Austin) 'Falstaff' potřebuje k bujnému životu spoustu slunečních paprsků. Sazenice doporučujeme pravidelně zalévat. Červené květy rozkvetou od června do září. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Dorůstá do výšky 100 — 130 cm.