+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Růže keřová Davida Austina 'William Morris'

Rosa 'William Morris'

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Barva listu:
Výška: 130 — 150  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
        

Přečtěte si:

Odrůda William Morris patří mezi ty nižší. Dorůstá jen do výšky 90 centimetrů. Tato sadová růže byla vyšlechtěna Davidem Austinem v Anglii, proto se jí říká také anglická růže, ale můžeme ji prohlásit i za velkokvětou růži. Jedná se o nejprodávanější růže. Jejich obrovské a plné květy totiž dlouho kvetou, déšť je nepoškodí a příjemně voní. Plody i květní lístky pak můžete využít i v kuchyni - do šípkové marmelády nebo třeba do čaje.

Výhody sadové růže

  • Rychle se stanou pýchou každé zahrady
  • Dobře odolávají nepříznivému počasí
  • Kvetou hned čtyři měsíce v kuse

Jak byste o růže měli pečovat? Sadové růže potřebují slunce. Před výsadbou tedy vyhledejte místo s dostatkem slunce, kde moc nefouká. Záhon ovšem nesmí být ani v dokonalém závětří, aby listy nepodléhaly plísňovým chorobám. Po výsadbě nikdy nezapomeňte, že jejich sazenice nevydrží dlouho bez vody.

Vyzkoušejte si nákup sadových růží z pohodlí domova.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Růže keřová Davida Austina 'William Morris' vyžaduje k bujnému rašení slunečné stanoviště. Sazenice navrhujeme pravidelně zavlažovat. Okvětní lístky spatří světlo světa od června do září. Listy mají zelenou barvu. Zelené listy na zimu opadávají před zimními měsíci. Dorůstá do výšky 130 — 150 cm.

Pěstování:

Jak na výsadbu a pěstování Rosa 'William Morris'? Pomůže vám náš online Rostlinář.

VyzkoušetNejlevnější zahradník - Rostlinář

Prozkoumejte související kategorie: