<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

rozchodník

  Stránka 1 / 5

Právě jste objevili rostlinu, která tak krásně obrůstala dům na letní dovolené v Řecku. Už Římané si tuto atraktivní rostlinu vysazovali na střechy k odvedení blesků. Její název z latinského sedare znamená totiž zadržet a odvést. S našimi fyzikálními znalostmi už bychom na její účinek při bouřce tolik nevěřili, zato jako skalnička funguje perfektně, neboť se rychle rozrůstá.

V červnu, červenci i srpnu, kdy kvete, si budete moci díky rozchodníku vyslechnout koncert včelek a šustění motýlích křídel. Získá si nenáročné zahrádkáře, kteří jí připraví slunečné místo. Od vás bude vyžadovat jen pravidelnou zálivku. Odvděčí se pak tím, že vydrží i teploty do -20 °C, některé druhy až -40 °C.

Výhody rozchodníku

  • Mrazuvzdornost
  • Miluje slunečná místa
  • Rychle se rozrůstá
  • Snadný na pěstování

Rozchodník není jen do kamenitých skalek, uspějete s ním i na městském balkoně. Zasaďte jej do květináče, pověste a nechejte stonky volně přepadávat a taky sousedy závidět a hloubat nad tím, co že vám to tam roste.