+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Mnohokvětá růže Rotkäppchen

Přečtěte si

Těžko budete hledat krásnější mnohokvětou růži. Sytě červené květy vytvářejí dokonalý kontrast k zeleným listům. Pokud chcete mít na zahradě růže ve více barvách, navázat můžete oranžovou, do které červená přirozeně přechází. Sytě červená se ovšem kombinuje také s vybledlejšími odstíny červené. Volba je jen na vás! 

Výhody mnohokvěté růže Rotkäppchen

  • Vyznání lásky s ní bude jedna radost
  • Dorůstá jen do výšky 80 centimetrů
  • Kvete od června až do září

Mnohokvětá růže Rotkäppchen patří mezi růže s nižším vzrůstem. Hodí se i do míst, kde už moc volného místa nezbývá. Nicméně nezapomínejte, že potřebuje hodně slunce.

Objevte kouzlo nákupů rostlin na internetu! 

Pěstování

Výsadba: Od března do října.

Vzdálenost rostlin: 45cm.

Květ: Kvete od června až do září.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Jakýkoliv, ideálně ten zahradnický. Rozhodně však novou růži nesázejte do země, kde v posledních 10 letech rostla jiná růže!

Zavlažování: Mnohokvětou růži zalijte alespoň jednou týdně 25 litry vody, pokud vydatně nezaprší. Hadicí nikdy nekropte nadzemní část. Naposledy rostlinu zalijte začátkem září.

Hnojení: Po posledních mrazech růže přihnojte cereritem. Doporučujeme rozhodit 75 gramů na každý metr čtvereční.

Řez: Brzy na jaře odstraňte všechny zaschlé, zmrzlé a jinak poškozené výhony až do zdravého dřeva. Následně zkraťte zbylé výhony o 75% své délky. Řez proveďte vždy asi 3 milimetry nad očkem, aby nezbyl mrtvý pahýl přitahující houby. Růže se řežou i v létě, kdy je vhodné odstraňovat odkvetlé květy vždy u třetího plně vyvinutého listu pod daným květem nebo skupinou květů.

Výsadba: Kořenový bal ponořte na hodinu do vody a pro každou sazenici vykopejte jámu hlubokou 60 centimetrů a širokou 40 centimetrů. Dále sazenice umístěte do připravených jam tak, aby byly cca 5cm utopené pod povrchem. Na závěr půdu jemně udusejte a zalijte.

Výsadba na balkoně: Rostliny sice mohou být i v květináči, ale ten musí být minimálně 60 centimetrů hluboký, protože růže mají velmi hluboké kořeny.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -40°C, pokud ji na ně připravíte. Růže je potřeba přihrnout 30 centimetrovou vrstvou zeminy smíchanou s kompostem před prvními tuhými mrazy (pod -5°C). Korunu raději zakryjte silnou vrstvou chvojí a pokud je na kmínku, použijte jutový pytel vyplněný slámou - ten na rostlinu i se zmíněnou slámou nasaďte.