<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Magnólie liliokvětá 'Elizabeth'

(Magnolia liliiflora 'Elizabeth')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(méně časté - suchomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -29 °C
Výška: 400 — 600  cm
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
           

Kde sazenice prodávají?

STARKL

od 445 Kč

Přečtěte si:

Žlutá magnolie je raritou, která povýší i tu nejobyčejnější zahradu na něco, co budou obdivovat i sousedé z dalekého okolí. V tomto případě se jedná o sytě žlutou verzi, kterou mnozí odborníci považují vůbec za nejžlutější ze všech. Žlutá magnolie kvete stejně jako ostatní magnolie v květnu. Oproti jiným rostlinám kvete velmi krátce, nicméně o to velkolepěji.

Výhody žluté magnolie

  • Netrpí na žádné nemoci
  • Vytváří korunu ve tvaru kužele
  • Snadno vás odliší

Magnoliím vyhovuje slunečný kus pozemku, ale nepohrdnou ani polostínem. Klíčové je, aby byly neustále ve vlhké půdě. I jen krátkodobé sucho může mít fatální následky. Žlutou magnolii nemusíte stříhat, nicméně v případě potřeby ji můžete zahradnickými nůžkami decentně usměrnit. Bez zastřihávání doroste až do výšky 5 metrů. Sazenice žluté magnolie si můžete pořídit v některém z mnoha zahradnictví.

Nechte sousedy jen tiše závidět.

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Šácholan liliokvětý 'Elizabeth' potřebuje k bujnému růstu slunečné stanoviště nebo polostín. Sazenice radíme jen příležitostně zalévat. Řadí se mezi opadavé. Rostlina je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 400 — 600 cm.