<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

šácholan

  Stránka 1 / 3

Pokud to se zahradou myslíte skutečně vážně, šácholan na ní nesmí chybět! Proč? Jeho až 20 centimetrů široké květy udělají ze zahrady něco výjimečného. Je jedno, v jakém rozpoložení budete po dlouhém dni. Šácholan vám zvedne náladu už zpovzdálí. Růžovofialové květy ovšem kvetou jen od dubna do května. Tento šácholan byl vyšlechtěn ve Francii a dorůstá až do výšky 8 metrů. Doporučujeme jej vysadit jako samostatně stojící rostlinu, čímž ještě podtrhnete jeho krásu.

Benefity šácholanu

  • Vytváří vskutku gigantické květy
  • Je mrazuvzdorný až do -29°C
  • Nemusí se vůbec stříhat

Jak docílíte, aby vám šácholan vzkvétal? Vyberte pro něj takové místo, kde bude dostatek slunce a nebude vystaven větru. Následně ještě před výsadbou půdu promíchejte alespoň s 60 litry rašeliny (tím snížíte pH půdy). Nikdy nezapomínejte na fakt, že šácholan nesmí vyschnout. Proto keř i přes zimu zalévejte, když se teplota dostane nad nulu. Kořeny rostou mělce, takže půdu v okolí kmenu nekypřete a ideálně na ni navrstvěte vysokou vrstvu mulčovací kůry, která bude rostlinu chránit před suchem i zásaditým prostředím.

Pořiďte si opravdového krále všech zahrad!