+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Šácholan

Magnolia soulangeana

Přečtěte si

Pokud to se zahradou myslíte skutečně vážně, šácholan na ní nesmí chybět! Proč? Jeho až 20 centimetrů široké květy udělají ze zahrady něco výjimečného. Je jedno, v jakém rozpoložení budete po dlouhém dni. Šácholan vám zvedne náladu už zpovzdálí. Růžovofialové květy ovšem kvetou jen od dubna do května. Tento šácholan byl vyšlechtěn ve Francii a dorůstá až do výšky 8 metrů. Doporučujeme jej vysadit jako samostatně stojící rostlinu, čímž ještě podtrhnete jeho krásu.

Benefity šácholanu

  • Vytváří vskutku gigantické květy
  • Je mrazuvzdorný až do -29°C
  • Nemusí se vůbec stříhat

Jak docílíte, aby vám šácholan vzkvétal? Vyberte pro něj takové místo, kde bude dostatek slunce a nebude vystaven větru. Následně ještě před výsadbou půdu promíchejte alespoň s 60 litry rašeliny (tím snížíte pH půdy). Nikdy nezapomínejte na fakt, že šácholan nesmí vyschnout. Proto keř i přes zimu zalévejte, když se teplota dostane nad nulu. Kořeny rostou mělce, takže půdu v okolí kmenu nekypřete a ideálně na ni navrstvěte vysokou vrstvu mulčovací kůry, která bude rostlinu chránit před suchem i zásaditým prostředím.

Pořiďte si opravdového krále všech zahrad!

Pěstování

Výsadba: Od února až do listopadu.

Vzdálenost rostlin: 250cm.

Květ: Přelom března a dubna.

Orientace: Slunné a polostinné stanoviště.

Substrát: Propustná, humózní a vlhká. Mírně kyselá nebo neutrální.

Zavlažování: V období sucha rostlinu zalévejte. I v zimě, pokud nejsou mrazy.

Hnojení: Šácholan není nutné hnojit.

Řez: Magnolii není nutné stříhat. Po odkvětu ji však stříhat můžete.

Výsadba: Není ničím výjimečná. Rostlinu nesázejte příliš hluboko.

Výsadba na balkoně: Rostlině se daří i v mělkém květináči s minimálně 50 litrovým objemem. Přes zimu ovšem musí být v zimní zahradě s teplotami nad bodem mrazu.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -29°C. Na zimu půdu v okolí přikryjte vysokou vrstvou listí, protože má velmi mělké kořeny, které snadno namrzají.