+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Sazenice malin

Přečtěte si

Tak tohle je vskutku srdcová záležitost! Vzpomínáte na ty chvíle, kdy jste byli červení až za ušima? Dětství je nenávratně pryč, ale zavzpomínat na něj můžete každé léto díky sazenicím malin. Velké a sladké plody dozrávají vždy na přelomu června a července. Sazenice malin vytváří souplodí drobných peckovic vhodných pro přípravu marmelád, ale stejně vhodné jsou i pro okamžitou konzumaci přímo z keře.

Výhody sazenic malin

  • 50cm vysoké sazenice plodí od prvního roku
  • Odolná odrůda proti bejlomorce a plísním
  • Nevyžaduje speciální péči

Až vám sazenice malin přiveze třeba kurýr, zasaďte je na slunečné místo a každé dva měsíce v průběhu vegetace je nezapomeňte přihnojit. Zejména až budou maliny dozrávat, pravidelně kontrolujte vlhkost půdy, abyste následně sklidili co největší úrodu. Po sklizni odplozelé větve uřízněte hned u země.

Z jednoho keře sklidíte až 2 kg sladkých plodů. Kolik plodů chcete vy?

Pěstování

Výsadba: Od února až do května a od října až do listopadu.

Nadmořská výška: Do 650 m.n.m.

Vzdálenost rostlin: 40cm.

Sklizeň: Srpen až září.

Orientace: Slunné až polostinné stanoviště.

Substrát: Středně těžký, propustný, vlhčí a humózní s pH v intervalu 5,5 až 6,5 - použijte ideálně zahradnický substrát.

Zavlažování: Během sucha sazenice maliníku pravidelně zalévejte dešťovou vodou.

Hnojení: V průběhu vegetace aplikujte jednou za dva měsíce 60g hnojivo na maliny. Doporučujeme si přečíst náš článek věnovaný hnojení maliníku.

Nemoci: Choroby maliníku představujeme v sekci Články.

Řez: Ihned po sklizni je nutné seříznou větve, na kterých byly plody, těsně u země. Více se dozvíte v našem příspěvku věnovanému stříhání maliníku.

Plná plodnost: Od 2. roku.

Výsadba: Připravte 30cm hlubokou jámu, doplňte ji 70 litry zahradnického substrátu a kolem rostliny vytvořte kruh z mulčovací kůry o průměru 40cm.

Výsadba na balkoně: Maliníku se daří v truhlíku i květináči s minimálně 50 litrovým objemem. V takovém případě je však nutné rostlinu chránit před mrazem. Na dno nádoby s otvorem dejte keramzit, aby bylo zajištěno bezproblémové odvodnění.

Životnost: Až 10 let.

Samoopylení: Ano, ale doporučujeme vysadit v okolí do 50m další rostliny. Dosáhnete tak na vyšší výnosy.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy až do -20°C. V nádobě musí být mimo mráz.