+420 608 626 554 (Po-Ne 9-18h)

Sazenice vinné révy - modré hrozny

Přečtěte si

Poslední dobou se stávají stále oblíbenějšími modré hrozny. Sladké bobule sazenic vinné révy dozrávají koncem srpna a jsou napěchované polyfenoly - látkami s antibakteriálními, protialergenními, antivirovými a protizánětlivými vlastnostmi! Zní to skoro jako zázrak a zázrak přírody to také je a můžete si jej teď nechat doručit expresně až domů.

Výhody sazenice vinné révy na Garlu

  • Nejsladší stolní odrůdy
  • Nenáročné na údržbu
  • Hrozny plné antioxidantů

Jeden hrozen váží obvykle 150 až 250g.

Když se podíváte na vinohrad, pěstování vinné révy může působit jako alchymie, ale opak je pravdou. Sazenice stolních hroznů jsou velmi nenáročné. Stačí dodržet pár základních rad, které si můžete přečít níže v sekci pěstování, a již druhý rok budete sklízet velké a sladké hrozny. O něco složitější je jen každoroční stříhání, avšak i to společně zvládneme. Stačí nám raději bezplatně zavolat.

Postavte základní kámen vašeho soukromého vinohradu ještě letos!

Pěstování

Výsadba: Od března až do poloviny května a od října až do listopadu.

Nadmořská výška: Do 300 m.n.m., ale výjimečně se jí daří i v teplých a bezvětrných polohách do 500 m.n.m.

Vzdálenost rostlin: 80 až 100cm.

Sklizeň: Začátek srpna.

Orientace: Slunné stanoviště.

Substrát: Jakýkoliv vyjma zamokřených a slaných půd. Hodnota pH by měla kolísat mezi 6,5 až 8.

Zavlažování: Během sucha pravidelně zalévejte dešťovou vodou.

Hnojení: Každý třetí rok zapravíme k rostlině 10kg chlévského hnoje na podzim nebo 10kg kompostu na jaře. K tomu hnojíme každý rok na jaře 50g Cereritu (dávka opět pro jednu rostlinu).

Nemoci: Ve velmi teplých a vlhkých místech je v květnu a červn náchylná na plíseň révovou. Příznakem jsou žlutozelené olejové skvrny. Účinný je např. postřik Novozir MN 80 (v koncentraci 0,3%), který se aplikuje ve 2 dávkách 10 dní po sobě krátce po odkvětu.

Řez: V březnu.

Plná plodnost: Od 3. roku.

Výsadba: Připravte 30cm hluboký výkop, rostlinu do něj usaďte a přikryjte zeminou. Pravidelně révu okopávejte, čímž zamezíte růstu plevenů. Vzhledem k potřebnému pH není vhodné půdu zakrýt kůrou.

Výsadba na balkoně: Rostlině vinné révy se daří i v truhlíku či květináči s minimálně 20 litrovým objemem. V takovém případě je však nutné rostlinu chránit před mrazem. Na dno nádoby s otvorem dejte keramzit, aby bylo zajištěno bezproblémové odvodnění.

Životnost: Až 40 let.

Samoopylení: Ano, není potřeba vysazovat více kusů.

Zimní ochrana: Rostlina zvládá mrazy do -24°C.