<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Smil italský 'Tall Curry'

(Helichrysum italicum 'Tall Curry')

Smil italský 'Tall Curry'

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -7 °C
Výška: 50 — 60  cm

Přečtěte si:

Mátu nebo petržel pěstuje každý, ale na smil italský (Helichrysum italicum) už narazíte jen jen výjimečně. Smil italský přitom dokáže nahradit i v ČR tak populární koření, kterým je bezesporu kari. Hodí se například do sýrových omáček a perfektně dochutí i běžnou rýži. Ovšem pozor! Je velmi silný, takže stačí jen pár lístků.

Výhody smilu italského

  • Bez újmy vydrží období sucha
  • Přiláká i vzácné motýly
  • Bylinkový záhon doplní o žlutou barvu

Kvete žlutě během července a srpna. Květy smilu italského vábí motýly, včely i čmeláky podobně jako populární motýlí keř. Své místo si tak nenajde jen u milovníků dobré kuchyně. Ocení jej zajisté i příznivci bohaté fauny a děti, kterým zábavnou formou rozšíří obzory. Sazenice bylinky potřebují od léta vydatné hnojení a daří se jim zejména na slunci a v sušší půdě. Po odkvětu smil italský radikálně seřízněte, čímž podpoříte jeho vůni.

Ochutnejte exotiku!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Smil italský 'Tall Curry' vyžaduje ke zdravému rašení spoustu slunečních paprsků. Sazenice upřednostňujeme pravidelně zavlažovat. Potěší vás Žluté květy. Sazenice vyžaduje zazimování. Dorůstá do výšky 50 — 60 cm.