<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Kanadská borůvka 'Concord'

(Vaccinium corymbosum 'Concord')

Přečtěte si:

Nízké, maximálně 130cm vysoké, zahradní borůvky odrůdy Concord vynikají zejména extrémní odolností proti mrazům. Sazenice zvládají teplotu až kolem -35°C. I v tvrdých podmínkách dokáže tato zahradní borůvka produkovat zajímavé výnosy. Z jednoho keře sklidíte až 9kg borůvek s minimem úsilí. Jako jediná vydrží i v těžší a podmáčené půdě.

Sazenice borůvky Concord vydrží i 35 stupňové mrazy!

Vaši pomoc potřebuje zejména na jaře v době přízemních mrazíků. Během nich ji přikryjte netkanou textilií, aby mráz neohrozil brzké květy. Riziková je i doba dozrávání, kdy se z plodů při velkých červencových deštích stávají příliš vodnaté bobule. Rostou ve velkých hroznech, takže se často vzájemně deformují a z druhé strany mohou být někdy ještě zelené. Při velkých vedrech pro změnu měknou. To už však příliš neovlivníte. Závěrem dodám, že zahradní borůvka Concord roste pomalu a patří tak k zakrslejším odrůdám.

Probuďte v sobě dětskou radost již při další sklizni!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Kanadská borůvka 'Iranka' potřebuje ke zdravému růstu slunečné stanoviště. Sazenice upřednostňujeme často zalévat. Řadí se mezi opadavé. Sazenice je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 50 — 150 cm.