<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Kanadská borůvka 'Poppins'

(Vaccinium corymbosum 'Poppins')

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:opadavé
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -34 °C
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

Netradiční ovoce

od 159 Kč

Přečtěte si:

Kanadská borůvka Poppins je vhodná do chladnějších krajů, neboť zvládá mrazy až do -34°C. Dorůstá až do výšky 150cm. Pozor si dávejte na vysoké pH půdy. Nízké pH zajistíte rozprostřením mulčovací kůry kolem kanadské borůvky. Kůru můžete nahradit i lesní hrabankou, ale kůra je lepší a na zahradě bude vypadat lépe.

Výhody kanadské borůvky Poppins

  • Nejvhodnější odrůda pro balkony
  • Dozrává postupně několik týdnů
  • Plody jsou podobné lesním borůvkám

Věděli jste, že dodáním mykorhizy dosáhnete až o 30% vyššího výnosu?

Sazenice kanadské borůvky nezapomínejte hnojit, rašelina je sama o sobě velmi chudá na živiny. Bez hnojiva na borůvky sklidíte jen zlomek z potenciální 5kg úrody. Odrůda Poppins je mezi ostatními keři nepřehlédnutelná zejména pro své vztyčené listy. Na podzim se listy barví do žlutočervena v závislosti na půdních vlastnostech. Bobule váží kolem 1 gramu.

Připravte si kvalitní materiál třeba pro francouzské palačinky!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Vaccinium corymbosum 'Poppins' potřebuje k bujnému životu dostatek slunce nebo částečně zastíněné stanoviště. Sazenice doporučujeme často zavlažovat. Bílé okvětní lístky rozkvetou od dubna do května. Řadí se mezi opadavé. Rostlina je mrazuvzdorná.