<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-M3N3QK7&l=dataLayer" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Brusnice brusinka

(Vaccinium vitis-idaea)

Základní informace:

Kde zasadit:
(slunce)
(polostín)
Zavlažování:
(časté - vlhkomilné)
Opadavost:stálezené
Barva květu:
Mrazuvzdornost:do  -45 °C
Výška:20 cm
Léčivé účinky:snižuje hladinu cukru v krvi
antiseptická

na odvodnění

na močové cesty
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba květu
          

Kde sazenice prodávají?

STARKL

od 139 Kč

Přečtěte si:

Představte si plazivý keřík, jak zdobí vaši zahradu. Až sazenice brusinky obecné odkvetou, objeví se červené plody, ze kterých se dělá brusinková marmeláda. Těšíte se? Brusinky mají silné léčivé účinky. Arbutin v listech brusinky má schopnost snížit hladinu cukru v krvi. Čaj z lístků působí dezinfekčně a srká se při zánětu močových cest nebo ledvinových kamenech. V neposlední řadě se brusinky přidávají ke svíčkové omáčce. Skvěle doplňují zeleninovou chuť. Když jsme přemýšleli, jak přivést nové nadšence k pěstování rostlin, napadlo nás online zahradnictví. Vy tak můžete koupit sazenice brusinky obecné online.

Na močové cesty jedině brusinky!

Jak se starat o rostlinu:

Rostlina Brusinka vyžaduje ke zdravému rašení dostatek slunce nebo částečně zastíněné stanoviště. Sazenice navrhujeme často zalévat. Bílé a Růžové květy vám udělají radost od května do června. Řadí se mezi stálezené. Rostlina vyžaduje před zimou vaši pozornost. Dorůstá do výšky 20 cm.